Тема 3. Правове положення господарюючих органів.
Державна реєстрація господарюючих суб'єктів проводиться в районних чи міських виконавчих органах за місцем знаходження або проживання даного суб'єкта. Важливим є визначення порядку подачі документів, до яких відносяться: рішення власника майна або уповноваженого ним органу або статуту, реєстраційної картки, а також документу, який засвідчує сплату коштів за державну реєстрацію.
Порядок реєстрації суб'єкта господарської діяльності необхідний для недопущення у наступній практичній діяльності порушення за несвоєчасну реєстрацію чи внесення до картки доповнень про зміну місця знаходження господарюючого суб'єкта, а також вирішення суперечливих питань при відмові органу державної реєстрації проведенню таких дій.
В даній темі вивчаються організаційні форми підприємств, до яких відносяться: приватні, колективні, державні, господарські товариства, підприємства засновані на власності об'єднання громадян, спільні, комунальні, державні, в т. ч. казенні.
Порядок припинення діяльності підприємства передбачає, що основними мотивами чого може бути: закінчення терміну, на який воно створювалось, та досягнення мети поставленої засновником. Крім того, важливим аспектом цієї теми є виділення примусового припинення діяльності підприємства, на підставі рішень суду про признання недійсними установчих документів, побажанням органів, які контролюють їх діяльність, несвоєчасне повідомлення про зміну юридичної адреси, а також у випадку визнання арбітражним судом його банкрутом.
Положення статті 34 Закону "Про підприємства в Україні" передбачають дві форми примусового припинення діяльності підприємства: ліквідація і реорганізація. На сьогодні практикою передбачається 5 правових способів реорганізації підприємства: злиття, приєднання, поділ, виділення та перетворення.
Основними заходами ліквідаційної комісії є: призначення ліквідаційної комісії, встановлення порядку та термінів ліквідації, виконання ліквідаційною комісією своїх безпосередніх обов'язків (повідомлення про ліквідацію порядок і терміни ліквідації, вжиття заходів для стягнення дебіторської заборгованості, визначення його кредиторів та їх повідомлення) і здійснення ліквідаційною комісією інвентаризації майна та проведення відповідних розрахунків.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Наверх ↑