35. Економічні функції держави.
Ек.ф-ція держави-стрворення передумов для ефективної ЕК.діяльності сус-ва.
Держава як суб’єкт макроек.регулювання виконує багато ф-ій:
1)Формування правових засад функц-ння ек-ки.Держава визначає праовий статус окремих форм власності, узаконює існування різних видів госп.діяльності, регулює відносини між виробниками та покупцями товарів, регламентує здійснення окремими під-вами зовн.ек.діяльності, визначає обов’язки під-ств перед державою тощо.Також держава виконує роль арбітра.
2)Емісіа фун-ія(розписати)
3)Усунення вад ринкового саморегул.
А)Захист конкуренції. ніж конкурентні фірми.
Б)Продукування чистих і змішаних сусп. товарів.
В)Реагування на виникнення екстерна лій
Г)Розв’язання проблем неповноти ринків.
Д)формування інформаційної інфраструктури
Е)Стабілізаційна політика.4)Перерозподіл доходів(розписати)5)забезпечення людей обов’язковими товарами-товари які держава зобов’язує людей використовувати
36. Сутність понять: «економічна політика держави», «державне управління економікою», «державне регулювання економіки»
Економічна політика держави ґрунтується на проведенні державними інститутами генеральної лінії стратегічного і тактичного розвитку економічного укладу, вироблення комплексу дій і системи заходів у галузі управління економікою, надання визначеного напряму розвитку економічних процесів у відповідності із цілями, завданнями та інтересами країни.
Державне управління розглядається як стабілізаційний вплив, що вносить свідомий, планомірний елемент у стихію суспільного життя, механізм координації окремих політик у загальній структурі і системі державно-політичного та правового механізмів управління, у політичній системі. Управління має на меті створення умов для всебічної збалансованості виробництва і його нормального функціонування, усунення усіляких перекосів, диспропорцій і дисбалансів, підтримання конкурентоспроможності, здійснення впливу на загальний рівень ділової активності, контролю або заборони на товари, які шкідливі для людини (наркотики, порнографія), захисту людей від дії інших людей, внаслідок чого виникає забруднення атмосфери, землі, води. Державне регулювання економіки в умовах ринку передбачає систему заходів законодавчого, виконавчого та контролюючого характеру, здійснюваних державними установами задля пристосування соціально-економічної системи до існуючих умов. Вплив держави на економічні процеси передбачає поєднання ринкового саморегулювання з державними регуляторами. Залежно від строкової розмовності розрізняють довгострокове й короткострокове регулювання. Довгострокове регулювання обумовлене необхідністю досягнення стратегічних цілей. В його системі головне місце займає цілеспрямований вплив на обсяг і структуру інвестицій, рівень заощаджень в економіці. Короткострокове регулювання - це насамперед антициклічне регулювання, основою якого є вплив на сукупний попит (величину споживчих та інвестиційних витрат). У межах цієї форми застосовується антиінфляційне регулювання, яке реалізується переважно через політику доходів (контроль над заробітною платою та цінами, обмеження темпів зростання грошової маси).
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 Наверх ↑