33. Необхідність, принципи та ефективність роботи страхових компаній.
Страхові комп.-фін. уст.,метою яких є відшкодування збитків ек.суб’єктам внасл. Виникнення несприятл.умов для їх норм. функц-вання.Кошти страхов. комп. склад. з внесків юр. та фіз. осіб., які себе срахують і купують поліси-цінні папери,в яких відзначаються сума відшкодування можл.збитків,строки та умови погашення.Види страхових полісів:
1)валютований-зазначено страхову сумму
2)невалютований-зазначено максимальну межу страхової суми
3)генеральний-єдиний поліс на всі вантажі,відправлені страхувальником протягом певного часу.
4)груповий- єдиний поліс для певного колективу страхувальників
5)договірний-покриває ризики з моменту уклад.договору до моменту платежу
6)відкритий-не оплачений гербовим збором
7)таксований-зазначено вартість об’єкта страхування
Вартість полісів включає страхову премію за стр.ризик.Ці гроші можуть приносити прибуток страховику,якщо іх вкласти аналогічно ін вест.компанії ,або купивши ліквідні активи з низьким стабільним зростанням ринк.вартості.Нагромадж.капіталу страховиків відбувається за рахунок накопичення страхових
премій.Дуже суттєвим для нагром.капіталу є розширення сегменту стр.ринку та впровадж.нових стр.послуг.Результатом такої діяльності є прибуток страховиків та резерви страхових внесків.
Тож,страхування-це цив.-прав.відносини щодо захисту манових інтересів фіз..та юр. осіб у разі настання страхового випадку за рахунок створенного стр.фонду.
Суб’єкти страхового ринку:страховики-страхові компанії
Страхувальники-юр.та фіз. особи, дієздатні громадяни,які уклали договір стр.,чи є страхувальниками відповідно до закону України.
Страхування в Україні :1)добровыльне-на основы договору мыж двома сторонами
2)обов’язкове-на основі нормативних актів
Види стр.угод: 1)стр.майна юр.та фіз..осіб 2)стр.фін.та кредитних ризиків 3)транспортне 4)від нещасних випадків 5)ритуальне 6)стр.відповідальності 7)перестрахування
34. Необхідність, принципи та ефективність роботи недержавних пенсійних фондів.
Важливим напрямом соціального захисту є пенсійне забезпечення.
Пенсійна система — це сукупність правових, економічних та соціальних інститутів і норм, які забезпечують надання пенсій за віком, у зв’язку з інвалідністю, а також у зв’язку з втратою годувальника.
Метою пенсійної системи є матеріальне забезпечення непрацездатного населення.
Історично в Україні склалася однорівнева схема пенсійного забезпечення за віком, яка ґрунтувалася на солідарності поколінь і в певний спосіб узгоджувалася з командно-адміністративною системою. Найбільш прийнятною є багаторівнева пенсійна система. З урахуванням цього, реформа проводиться за трьома напрямками: реформування солідарної системи, створення обов’язкової і розвиток добровільної (недержавної) накопичувальної систем. Це розширить можливості для підвищення добробуту людей похилого віку та зміцнення потенціалу економічного зростання, підвищення державних гарантій в досягненні більш високих соціальних стандартів у соціальному забезпеченні громадян.
Система недержавного пенсійного страхування, що є складовою системи накопичувального пенсійного забезпечення, ґрунтується на засадах добровільної участі громадян, роботодавців та їх об’єднань у формуванні пенсійних накопичень з метою отримання громадянами додаткових до загальнообов’язкового державного страхування пенсійних виплат за рахунок відрахувань на недержавне пенсійне забезпечення та інвестиційного доходу, нарахованого на них. При цьому недержавне пенсійне забезпечення проводиться:
—пенсійними фондами через укладення пенсійних контрактів;
—страховими організаціями через укладення договорів довічної пенсії на певний строк;
—банківськими установами через укладення договорів про відкриття пенсійних депозитних рахунків для накопичення пенсійних заощаджень у межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, установленої законодавством.
Пенсійні депозитні рахунки — це вкладні (депозитні) рахунки фізичних осіб, що відкриваються банківськими установами з урахуванням умов, установлених законом, для накопичення пенсійних заощаджень.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 Наверх ↑