18. Міжнародні професійні організації бухгалтерів і аудиторів.
Міжнародна федерація бухгалтерів. Створена в 1977 році, входить 169 професійних організацій із 114 країн світу. До складу МФБ входять такі структури: 1) Рада з міжнародної практики аудиту(надання впевненості); 2) Рада з міжнародних аудиторських та гарантуючих стандартів; 3) Рада державного сектора; 4) Форум фірм (23 транснаціональні аудиторські фірми); 5) Виконавчий комітет Форуму фірм «Транснаціональний аудиторський комітет» - контроль; 6) Рада з Міжнародних стандартів Бухгалтерського обліку; 7) Рада з МСБО для державного сектора; 8)Рада з Міжнародних стандартів етики для бухгалтерів; 9) Рада з нагляду в інтересах суспільства; 10) Рада з Міжнародних стандартів бухгалтерської освіти; 11) Групи з моніторингу та зв’язків з регуляторними органами. Завдання МФБ поділяються на 3 категорії: а) Регулювання аудиторської діяльності( - розробка та запровадження міжнародних стандартів та кодексу етики; - наближення і гармонізація окремих країн до міжнародного рівня; - постійне зростання якості аудиту; - підтримання відповідності МФБ сучасним вимогам); б) Участі в міжнародній економіці(- забезпечення якості і надійності фінансової звітності; - заохочення надання високоякісної інформації самими підприємствами; - заохочення якісних послуг професійними бухгалтерами); в) Висловлення думки по суспільно важливим питанням, що входять до безпосередньої професії аудитора. Повноваження РМСВЕ : *розробка МСА; *Міжнародні стандарти завдань з огляду; *МС завдань по наданню впевненості інші чим аудит чи огляд історичної фінансової інформації; *МС супутніх аудиторських послуг; *Розроблення положень з міжнародної практики; *основні принципи та процедури д-ті аудиту; *Стандарти контролю якості. Крім ФМБ діють інші регіональні організації: 1.Конфедерація бухгалтерів країн Азії і Тихого океану. 2.Федерація бухгалтерів країн-членів Пд-Східної Азії (ОСЕАН) – Індонезія, Малазія,Таіланд,Філіппіни,Сінгапур. 3.Організація бухгалтерів Зх. Африки та Африканська рада обліку. 4.Арабська спілка аудиторів (1984) 5.Федерація європейських бухгалтерів (1986) 6.Асоціація бухгалтерів і аудиторів країн СНД (1995).
19. Аудиторська палата України її статус та функції.
Згідно Закону Укрїни «Про аудиторську діяльність» аудиторська палата України :
здійснює сертифікацію осіб, які мають намір займатся аудторською діяльністю;
затверджує стандарти України;
затверджує програми підготовки аудиторів за погодженням з НБУ програми підготовки аудиторів, які здійснюватимуть аудит банків;
веде Реєстр аудиторських фірм та аудиорів
здійснює контроль за дотриманням аудиторськими фірмами та аудиторами вимог ЗУ «Про аудиторську ді-сть», стандартів аудиту, норм професійної етики аудиторів
здійснює заходи із забезпечення незалежності адиторів при проведенн ними аудиторських перевірок та організації контролю за якістю аудиторських послуг
регулює взаємовідносини між аудиторами ( аудитьрськими фірмами ) в процесі здійснення аудиторської діяльності та у разі необхідності застосовує до них стягнення
здійснює інші повноваження, передбачені ЗУ «Про ауд. д-сть» та статутом аудит. палати України.
Щорічно Аудит палата України отримує від аудиторських фірм та аудиторів звіти про виконані ними роботи, здійснює їх аналіз та подає до Кабінету Міністрів України узагальнену інформацію про стан аудиторської діяльності в Україні.
Аудиторська палата України функціонує як незалежний орган, є юридтчною особою, веде відповідний облік та звітність, є неприбутковою організацією.
Ауд палата Укр набуває повноважень юридичної особи з дня її реєстрації у Міністерстві юстиції Укр на підставі заяви та Статуту, затвердженогов порядку, передбаченома ЗУ «Про ауд д-сть».
Рішення Ауд палати приймаються на її засіданнях простою більшістю голосів за наявності більш як половиниїї членів за винятком випадків, передбачених ЗУ «Про ауд д-сть» та Статутом.
№20 Спілка аудиторів України та інші професійні організації.
САУ – громадська організація, що об’єднує на добровільних засадах громадян України, які займаються аудиторською діяльністю(1992(3)). Повноваження САУ визначаються ЗУ «про аудиторську діяльність», ЗУ «Про обєднання громадян» та статутом САУ. Спілка є юр.о., яка має самостійний баланс, печатку, штамп та емблему, а також рахунки в банках. Мета діяльності САУ – обєднання зусилля аудиторів для захисту їх законних прав, інтересів та сприяти розвитку аудиторської діяльності в Україні. Кошти спілки – вступні та членські внески членів САУ; добровільні внески та відрахування трудових колективів; прибутки від діяльності підприємств заснованих САУ; інші надходження незаборонені законом. Вищим керівним органом – є з’їзд делегатів Спілки, який скликають один раз на два роки. Рішення приймаються за наявності 2/3 делегатів від їх загальної чисельності. Повноваження САУ – делегування своїх представників до АПУ та їх відкликання; вносити на розгляд АПУ проекти норм та стандартів аудиту; вносити пропозиції до органів влади з питань ауд. діяльн.; прийняття участі в навчанні аудиторів; розвиток міжнародного співробітництва. Організаційна структура – Рада САУ; голова САУ; виконавчий комітет; Ревізійна комісія; правова комісія та ще 5 комісій.
Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів (1996) мета – обєднання зусиль бухгалтерів і аудиторів для сприяння реформування та розвитку бух.обл. та ауд. в Україні. ФПБАУ – громадська саморегулююча професійна некомерційна організація. Повноваження – участь в розробці нормативно- правових документів; впровадження МСФЗ; дослідницька робота та видання спеціалізованої літератури; підвищення кваліфікації та сертифікації; вивчення світового досвіду.
21. Підготовка аудиторів та їх сертифікація.
Дане питання регул. ст.10 ЗУ «Про АД», «Полож-м про сер тиф-ю аудиторів». Сертиф-я ауд-в здійсн. АПУ. Порядок сертиф-ї ауд-в, які здійсн-муть аудит банків, затвердж-ся АПУ за погодж-м з НБУ.
Згідно «Полож. про сер тиф-ю», право на отрим. сертиф-та мають кандидати, які мають повну вищу екон. або юрид. освіту, документ про здобуття якої визнається в Укр. (не нижче освітньо-кваліфікац. рівня спеціаліста чи магістра), необх. знання з пит.. аудиту, бух. обліку, фінансів, економіки, оподаткув. та господ-го права, досвід роботи не менше 3 років підряд на посадах ревізора, бухг., юриста, фінансиста, економіста, асистента аудитора та успішно склали письм. кваліфікац. іспит.
Для отримання сертиф-та кандидати повинні успішно скласти письм. кваліфікац. іспит 2-х рівнів за програмою, затвердж. АПУ.
Для отрим. допуску до сертиф-ї кандидат подає до АПУ такі докум.: - заяву за встан-ю формою (додаток N 2); - копію диплома, засвідч. нотар-но або за місцем роботи; - копію труд. книжки, засвідч. нотар-но або за місцем роботи; - докум. про плату за провед. сертиф-ї; - копію 1-ї стор. паспорта.
У разі успішного склад. іспиту ауд-ру вид-ся сер тиф-т на 5 років. Датою набр. чинності сертиф-та вваж. дата прийн. АПУ відпов. рішення.
Сертиф-т містить такі реквізити: - № сертифіката; - ПІП аудитора; - дата, № рішення АПУ про видачу сертиф-та із зазнач. терміну його чинності;
-датв, № рішення АПУ про продовж. терміну чинності сертиф-та.
Сертиф. підписує Голова АПУ та Завідувач Секретаріату АПУ. Сертиф. Засвід-ся печаткою АПУ. Продовження терміну чинності сертифіката здійсн. через 5 р. за підсумками контр-го тестув-ня за фахом у порядку, встан-му АПУ. За проведення сертиф-ї справл-ся плата в розмірі, встан. АПУ, виходячи з кошторису витрат на утрим. АПУ. Згідно з вимогами ЗУ "Про ауд. д-сть" та Статуту АПУ за ненал. викон-ня профес-х обов'язків до ауд-ра можуть бути застос. АПУ стягнення у вигляді попередження, зупинення чинності сертиф-та на строк до 1 року або анулюв. сертиф-та. Рішення АПУ про зупинення чинності сертиф-та або його анулюв. набирає чинності з моменту його оприлюдн. в ЗМІ та може бути оскаржено в суді. Анульов-й сертиф-т аудитор зобов'яз. в 10-денний термін з моменту отрим. витягу з рішення АПУ або з моменту публікації в пресі повернути до Секретаріату АПУ.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
75 76 77 78 79 80 81 82 83 Наверх ↑