88. Види внутрішнього контролю, їх місце, роль та особливості побудови суб’єктами господарювання з різними організаційно-правовими формами.
Питання регулюється МСА 315 «Ідентифікація та оцінка ризиків суттєвого викривлення через розуміння суб’єкта господарювання та його середовища» і 330 «Дії аудитора у відповідь на оцінені ризики».
Внутр контроль - процес, розроблений та впроваджений найвищим управл персоналом, управл персоналом та ін персоналом з метою отрим обґрунтованої впевненості щодо досягненні цілей суб'єкта госп стосовно достовірності фін звітності, ефективності д-сті та дотрим застосовних законів та нормат актів.
ВК здійснюється: 1)Наглядовою Радою;2)Правлінням ради директорів;3)Ревізійною комісією; 4)Функціональними підрозділами; 5)відділом внутр а-ту.
Види контролю:
за спрямуванням: - фін, правовий, контроль
за видами діяльності: адміністрат. бухгалтерський.
за часом: - попередній, поточний. заключний.
за призначенням: - контроль запобігання, контроль виявлення, контроль виправлення.
ВК формується на різних п-вах різних орган.-правових форм по різному на розгляд кер-цтва і в залежності від специфіки д-сті, обсягу операцій на об’єкті. Але він повинен на всіх п-вах відповідати організац стр-рі, чисельності персоналу, розгалуженості підрозділів і філій, ступеню централізації БО.
89. Аудит (аудиторські послуги) в системі внутрішнього контролю.
Питання регулюється МСА 315 «Ідентифікація та оцінка ризиків суттєвого викривлення через розуміння суб’єкта господарювання та його середовища»
Внутр. а-т (ВА)є одним із видів внутргосп контролю суб'єктів п-цької діяльн. Забезпеченню ефективності діяльності суб'єктів п-цької діяльності багато в чому сприяють впровадження і правильна організація системи внутр а-ту.
Завдання ВА- допомогти відповідним працівникам фірми чи компанії виконувати свої обов'язки максимально кваліфіковано й ефективно.
Внутрішні аудитори звітують перед вищим керівництвом підприємства.
Мета ВА- удоск. організації й управління в-вом, виявлення й мобілізація резервів його зростання.
ВА аналізує ситуацію ризику і застерігає від банкрутства, використовує ноу-хау для збільшення прибутку й ефективності нової технології, вживає заходів, що сприяють фінансовій діяльності п-ва.
Осн увагу внутр а-ру слід приділяти перевірці тих показників фін-госп д-сті п-ва, які можуть позитивно вплинути на ефективність в-ва. Така перевірка має спрямовуватися на попередження (профілактику) відхилень від нормативно-правових актів чи зловживань. Важливо також ретельно дослідити ті госп операції, які мають бути документально оформлені й своєчасно відображені в облікових регістрах та у фін звітності.
Отже, ВА контролює раціональне витрачення матеріальних, трудових і фін рес-ів, дотримання законності госп операцій, виявлення допущених зловживань чи порушень.
ВА передбачає попередній контроль на стадії розгляду первинних документів, під час візування договорів, наказів, кошторисів. У такому разі ВА претендує на роль профілактичного заходу.
ВА є системним і строго документальним, безперервним, універсальним заходом.
Головна мета ВА- визначити, чи має фін звітність п-ва суттєві перекручення.
Осн ф-ї служби ВА, як правило, склад з процедур дослідження
окремих операцій п-ва, оцінювання і контролю відповідності цих операцій,
відображених у б/о, а також контролю за функціями внутр с-ми контролю п-ва.
Ефективна діяльність служби ВА дає змогу зовн а-ру змінювати характер і термін
виконання та скорочувати обсяги аудит процедур, але не може зумовити повне
невиконання ним раніше запланованих процедур перевірки.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
75 76 77 78 79 80 81 82 83 Наверх ↑