84.Договір на проведення аудиту. Обов’язкові відомості, які повинні знайти відображення в договорі на проведення аудиту.
Питання регулюється МСА 210 «Умови домовленості про аудит»
Договір на провед. а-ту є осн-м док-м, який засвідчує факт досягн домовленості між замовником та виконавцем про провед а-кої перевірки.
Щоб унинути неправ розум. сторонами узятих на себе обов'язків, умов їх викон. та прийнятого ступеня відповід-сті, необх. обумовити у договорі усі суттєві аспекти взаємовідносин, які виник у зв'язку з уклад. договору.
Укладанню договора повинен передувати обмін листами між а-ром та клієнтом. Клієнт надсилає до аудит-ї фірми листа з проханням про провед. а-ту, де вказує мету провед. аудиту й ті задачі, які необх. вирішити у процесі а-ту. Лист-відповідь а-ра підтверджує його згоду з поставленою задачею, й масштабом аудита.
Зміст договору
Детальний зміст договору на провед. аудиту може бути різним в залежності від конкретної ситуації, проте існує ряд моментів, які у б-я випадку повинні знайти відображення у договорі. В договорі обов'язково повинні бути обумовлені наступні положення:
- мета аудиту;
- масштаб а-ту, включаючи посилання на діюче законодавство, стандарти, нормативи та інші док-ти (пон. масштабу а-ту включає необх. обсяг та глибину перевірки; склад, к-сть і обсяг аудит. процедур);
- можливість доступу до б-я записів, документації та ін інф., замовленої у зв'язку з аудитом;
- відповідальність кер-цтва п-ва, яке перевір, за надану а-рам інф (при необх-сті обумовлюється вимога про одержання від керівництва п-ва, яке перевір, письмового підтвердження, яке стос наданої інф);
- умови відповідальності за початкові залишки при першому проведенні аудиту або якщо попередні перевірки виконувались іншим аудитором;
- вказівка на те, що у зв'язку з сутністю перевірки та інших властивих аудиту обмежень, існує можливість і навіть імовірність того, що будь-які навіть суттєві помилки можуть залишитись невіднайденими;
- форма, у якій замовнику буде видана інф про результати проведеної аудитором роботи (обсяг і склад переданої замовнику документації).
Структура договору
Розділ "Предмет договору" повинен містити назву аудит. послуги ("провед а-ту" або "аудит перевірка"), мету аудиту й хар-ку масштабу аудиту.
Розділ "Зобов'язання сторін" повинен містити перелік та хар-ку зобов'язань, які бере на себе кожна з сторін.
Розділ "Порядок здавання та прийому робіт" повинен містити перелік, хар-ку та послідовність процедур, які викон. сторонами при передачі рез-тів роботи, а також умови та порядок оформлення відмови замовника від прийому виконаної роботи.
Розділ "Термін виконання робіт" повинен містити тривалість виконання роботи, дати її початку та закінчення, а також терміни надання результатів виконаної роботи.
Розділ "Вартість робіт та порядок розрахунків" містить відомості про розмір та порядок оплачування за виконання робіт.
Розділ "Відповід-сть сторін" містить умови відповід-сті кожної сторони (які саме випадки тягнуть настання відповід-сті і в якому вигляді вона передбачена).
Розділ "Термін дії договору" містить вказівку на дати початку та закінчення дії договору.
Розділ "Реквізити сторін" містить юридичні адреси та латіжні реквізити кожної сторони.
Розділ "Особливі умови" містить положення, які сторонни вважають за необхідне обумовити, і які не знайшли відображення в попередніх розділах договору.
85.Погодження умов завдання з клієнтом. Особливості умов домовленостей аудиту компонентів та роботи групи з завдання.
Аудитор і клієнт повинні погодити умови завдання.Погоджені умови треба задокументувати в листі-зобов'язанні або в б-я іншій договірній формі, яка є зручною. МСА 210 «Умови домовленості про аудит» покликаний допомогти а-рові в підготовці листів-зобов'язань, які стос а-ких перевірок фін-х звітів. Ці рекомендації також можна застосов. до супутніх послуг. У разі надання інших послуг, н-д, надання консультацій з питань оподаткування, б/о або управління, може виявитися доречним складання окремих листів-зобов'язань. МСА 210 також регулює аудит компонентів. Якщо а-тор материнської компанії є також а-ром дочірніх компаній, філій чи підрозділів (компонентів), то на рішення а-ра про те, чи посилати окремий лист-зобов'язання компоненту, впливатимуть такі чинники:*хто призначає а-ра компонента;*необх-сть складання окремого а-кого висновку щодо компонента;*вимоги законодавства;*обсяг роботи, виконаної іншими а-рами;*частка материнської компанії у стат. кап.;*ступінь незалежності управлінського персоналу компонента. У разі провед повторної аудит. перевірки а-рові слід розглянути, чи вимагають обставини перегляду умов завдання, та чи є необх-сть нагадати клієнтові про діючі умови завдання. Якщо до завершення завдання до а-ра звернулися з проханням змінити умови завдання на такі, що забезпечують нижчий рівень впевненості, а-рові слід розглянути доцільність такої зміни. У разі змін умов завдання а-рові й клієнту треба погодити нові умови. Аудиторові не слід погоджуватися на зміну умов завдання, якщо для неї немає обґрунтованого виправдання. Якщо а-р не може погодитися на зміну умов завдання, і йому не дозволяють продовжувати початкове завдання, він повинен відмовитися від вик завдання та з'ясувати, чи існує договірне або б-я інше зобов'язання, відповідно до якого а-рові необхідно звітувати іншим сторонам (н-д, найвищому управл персоналові або акціонерам) про обставини, що стали причиною відмови.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
75 76 77 78 79 80 81 82 83 Наверх ↑