104.Чинники, що впливають на розмір аудиторського ризику.
АР регулюється МСА 200, 315, 330
Аудиторський ризик – можливість того, що аудитор може висловити невідповідну думку про фінансову звітність, яка містить суттєву недостовірну інформацію і тим самим будуть введені в оману користувачі фінансової звітності. Аудиторський ризик виникає під впливом загальних ризиків бізнесу, які впливають на фінансову звітність.
Аудиторський ризик у цілому перебуває в прямо пропорційній залежності від процедурного ризику (ризику невиявлення) і в обернено пропорційній залежності від планованого додаткового отримання в процесі тестування аудиторських свідчень. Скорочення аудиторського ризику веде до скорочення ризику невиявлення, але при цьому збільшується обсяг даних для тестування з метою одержання свідчень.
Розмір оцінки аудиторського ризику може не тільки виражатися у відсотках, коефіцієнтах, абсолютному числовому значенні, а й визначатися аудитором усно: "низький", "середній", "високий", що часто застосовується на практиці.
105.Складові аудиторського ризику.
АР регулюється МСА 200, 315, 330
АР–можливість того, що А-тор висловить невідповідну думку про фін. звітн., яка містить суттєву недостовірну інфо і тим самим будуть введені в оману користувачі цієї звітності.
АР виникає під впливом заг. ризиків бізнесу, які впливають на фін. звітність.
Ризик суттєвого викривлення
А-тора цікавлять суттєві викривлення, і він не несе відповідальності за виявлення викривлень, несуттєвих для фін. звітів у цілому.Суттєвість та АР взаємозв'язані.
А-тор розглядає ризик суттєвого викривлення на заг.рівні фін.звітів, який означає ризики суттєвого викривлення, що стосується всіх фін. звіт. у цілому, та потенційно може впливати на багато тверджень. Ризики такого хар-ру пов'язані з середовищем контролю С-кта госп-ння, погіршення ек. умов, недосконалістю навичок та знань персоналу, сумнівності подальшої дія-ті та безперервності дія-ті П-ва, викривлення внаслідок шахрайства.
А-тор розглядає ризик суттєвого викривлення на рівні класу операцій, залишку на рах. та розкриття інф-ії, так як такий аналіз прямо допомагає визначити характер, час та обсяг подальших аудит-ких процедур на рівні тверджень. А-тор намагається отримати достатні та відповідні аудит-кі докази на рівні класу операцій, залишку на рахунку та розкриття інф-ії.
Ризик суттєвого викривлення на рівні тверджень складається з таких двох компонентів:
- "властивий ризик" - це чутливість твердження до викривлення, яке може бути суттєвим, окремо або в сукупності з іншими твердженнями
"ризик контролю" - це ризик того, що не можна буде своєчасно запобігти викривленню, яке може відбутися у твердженні та бути суттєвим окремо або в сукупності з іншими викривленнями, або його не можна буде своєчасно виявити та виправити за допом. сист. внутр.. контролю С-кта госп-ння. Цей ризик є функцією ефект. структури та функт-ння сист. внут. контролю в досягненні цілей С-кта госп-ння щодо складання фін. звітів С-кта госп-ння. Деякий ризик контролю існує завжди внаслідок властивих обмежень системи внутр. контролю.
Властивий ризик та ризик контролю - це ризики С-кта госп-ння; вони існують незалежно від адит-кої перевірки фін. звітів. Від А-тора вимагається оцінити ризик суттєвого викривлення на рівні тверджень як основи для подальших аудит-ких процедур, хоча така оцінка є більше судженням, ніж точною оцінкою ризику.
Оцінку ризику суттєвого викривлення можна виражати в кількісних одиницях, наприклад у відсотках, або некількісних одиницях.
Ризик невиявлення пов'язаний з характером, часом та обсягом ауд-ких процедур, які визначає А-тор для зменшення ауд-кого ризику до прийнятно низького рівня. При даному рівні ауд-кого ризику прийнятний рівень ризику невиявлення обернено пропорційний оцінці ризику суттєвого викривлення на рівні тверджень.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
75 76 77 78 79 80 81 82 83 Наверх ↑