72. Хар-ка – «методу підтвердження» та «запита-надсилання листа».

Хар-ка – «методу підтвердження»

Управлінський персонал несе відповідальність за достовірне подання фінансових звітів, які відобра-жають характер та діяльність суб'єкта господарю-вання. Пояснюючи, що фінансові звіти справедливо й достовірно відображають (або подають достовірно, в усіх суттєвих аспектах) відповідно до застосовної концептуальної основи фінансової звітності, управлінський персонал явно чи неявно робить твердження щодо визнання, оцінки, подання різних елементів фінансових звітів та розкриття пов'язаної з ними інформації. Аудиторові слід достатньо докладно використовувати твердження щодо класів операцій, залишків на рахунках та подання й розкриття інформації для формування основи для оцінки ризиків суттєвого викривлення, планування та виконання подальших аудиторських процедур. Аудитор використовує твердження під час оцінювання ризиків, розглядаючи різні типи потенційно можливих викривлень, які можуть відбутися, і таким чином плануючи аудиторські процедури у відповідь на оцінені ризики. Твердження, які використовує аудитор, поділяються на такі категорії: а)твердження щодо класів опера-цій та подій за період, щоперевіряється: i)наявність: операції та події, які відображені в звітності,відбулися та стосуються суб'єкта господарювання ii)повнота: відображені всі операції та події, які мають бутивідображені в звітності; iii)точність: суми та інші дані, які стосуються відображенихв звітності операцій та подій, відображені належнимчином; іу) відсічення: операції та події відображені у відповідному звітному періоді; у) операції та події відображені на відповідних рахунках;

б)твердження про залишки на рахунках на кінець періоду: i)     існування: активи, зобов'язання та частки участі вкапіталі існують; ii)       права і зобов'язання: суб'єкт господарювання утримує чиконтролює права на активи, зобов'язання єзобов'язаннями суб'єкта господарювання; iii)повнота: відображені всі активи, зобов'язання та частки участі в капіталі, які мають бути відображені в звітності; іу) оцінка вартості та розподіл: активи, зобов'язання та частки участі в капіталі включені в фінансові звіти у відповідних сумах та будь-які остаточні коригування оцінки вартості та розподілу від обра-жені в звітності відповідним чином;

в)твердження про подання та розкриття інформації:і) наявність та права й зобов'язання: події, операції таінші питання, інформація про які розкрита, відбулися тастосуються суб'єкта господарювання; ii)       повнота: включено роз-криття всієї інформації, яка має бути включеною в фінансові звіти; iii)класифікація та зрозумілість: фінансова інформаціяподана та визначена відповідним чином і розкриттяінформації чітко сформульоване; іу) точність та оцінка вартості: фінансова та інша інформація розкрита достовірно й у відповідних сумах.

Аудитор може використовувати твердження так, як наведено вище, або висловлювати їх іншим чином за умови охоплення всіх наведених вище аспектів. Наприклад, аудитор може обрати поєднання твердження про операції та події з твердженнями про залишки на рахунках. Ще один приклад: може не бути окремого твердження, пов'язаного з відсіченням операцій та подій, якщо твердження щодо наявності та повноти містять належний розгляд відображення операцій в правильному обліковому періоді.

«запит-надсилання листа»

Запит - це процес звернення за інформацією, як фінансовою, так і нефінансовою, до обізнаних осіб суб'єкта господарювання або поза його межами. Запит - це аудиторська процедура, яка широко застосовується в ході аудиторської перевірки та часто доповнює виконання інших аудиторських процедур. Запити можуть бути різного роду: від офіційних письмових запитів до неофіційних усних запитів. Оцінювання відповідей на запити є невід'ємною частиною процесу запиту.

Укладанню договору може передувати обмін листами між аудитором та клієнтом. Лист-пропозиція (лист-запит)аудитора підтверджує його згоду з поставленим завданням, і масштабом аудита й може містити положення, які стосуються меж відповідальності аудитора перед клієнтом, форми подання звіту аудитора та його висновків, та інші моменти, про які аудитор вважає необхідним домовитися до початку перевірки. Надсиланню листа-пропозиції може передувати етап обстеження об'єкта аудиту з метою визначення обсягів роботи, якщо аудитор вважатиме за необхідне проведення такого обстеження.

Після обміну листами та на їх основі складається договір на проведення аудиту. Листи можуть бути невід'ємною складовою частиною або додатком до договору, якщо це буде обумовлено умовами договору.

73.Аналітичний огляд і аналітичні процедури, метод вивчення і метод узагальнення.

Аналітичний огляд та аналітичні процедури, а також методи вивчення та узагальнення є одними зі специфічних методів аудиту. Аналітичні процедури застосовуються для отримання розуміння суб’єкта господарювання і для оцінки ризиків. Аналітичні процедури застосовуються у 3-х аспектах: *процедури перевірки по суті; *виявлення та дослідження незвичайних статей; *на стадії завершення аудиту.

Аналітичні процедури (МСА 520) включають аналіз суттєвих коефіцієнтів та тенденцій, включаючи наступне вивчення відхилень та взаємозв’язків, які узгоджуються з іншою значимою інформацією або які мають відхилення від прогнозованих сум.

Види аналітичних процедур:

порівняння даних клієнта і даних в цілому по галузі;

порівняння даних клієнта з аналогічними даними за попередній період;

порівняння фактичних даних клієнта з результатами, які очікував клієнт;

порівняння даних клієнта з результатами, які очікував аудитор;

порівняння даних клієнта у бухгалтерських звітах із іншою фінансовою не бухгалтерської інформацією.

Аналітичні процедури можуть використовуватись за такими напрямами:

використ. для оцінки ризиків і для оцінки суб’єкта господарювання та його середовища;

використ. як процедури перевірки по-суті, якщо вони більш ефективні ніж детальні тести, та для зменшення ризику суттєвого викривлення;

для загального огляду фінансових звітів наприкінці аудиту.

Аналітичний огляд — це вивчення важливих коефіцієнтів, тенденцій і інших даних, що характеризують розвиток суб'єкта перевірки, а також дослідження незвичних і неочікуваних змін. Аналітичний огляд, як правило, здійснюється на початковій стадії аудиту і є одним із перших прийомів аудиторської перевірки, який потім доповнюється опитуванням та інспекцією.

Під вивченням (інспекцією) розуміють дослідження записів документів, або матеріальних активів. Цей прийом дозволяє отримати докази різного ступеня достовірності, що залежить від їх суті і джерел Деякі економісти цей прийом називають документальною перевіркою або дослідженням документів, що передбачає перевірку їх з формальної сторони, арифметичної точності і перевірки по суті.

Узагальнення і реалізація результатів контролю - сукупність прийомів синтезування результатів контролю і прийняття рішень щодо усунення виявлених недоліків і запобіганню їх у майбутньому. До таких прийомів відносять:

- Групування недоліків - систематизація і узагальнення недоліків і порушень нормативно-правових актів за економічною однорідністю, часом проведення і важливістю. Групування передбачає хронологічну послідовність (спосіб групування недоліків і порушень виявленних в процесі дослідження документів), систематизований (дає змогу виявити недоліки при дослідженні однорідних документів за весь період) і хронологічно - систематизований способи (змішане групування).

-    Документування результатів проміжного контролю - це спосіб оформлення результатів контрольних дій на проміжних стадіях аудиту (наприклад - складання акту, вибіркова інвентаризація товарно-матеріальних цінностей).

- Аналітичне групування - складання таблиць аналізу факторів, які впливають на випуск, реалізацію продукції, аналіз факторів збитковості

- Слідчо-юридичне - опитування і розгляд письмових пояснень складання позовної заяви у арбітражні органи).

- Систематизований виклад недоліків в акті аудиторського контролю - при складанні актів аудиторського контролю, тема перевірок, доповідних записок).

- Прийняття рішень за результатами аудиту - застосовують при розробці і виданні наказів, розпоряджень, службового листа за результатами аудиту, тематичної перевірки тощо.

- Контроль за виконанням прийнятих рішень -перевіряють виконання розпорядчих документів за результатами аудиту щодо відшкодування заподіяного збитку підприємству).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑