162.Огляд історичної фінансової інформації.

До спектру послуг, які прийнято називати аудиторськими та щодо яких Міжнародною федерацією бухгалтерів розроблені відповідні стандарти, а такогж згідно з рішенням Аудиторської палати України відносяться завдання з надання впевненості , що включають:

-аудит історичної фінансової інформації, зокрема фінансової звітності ;

-огляд історичної фінансової інформації, зокрема фінансової звітності;

-виконання інших завдань з надання впевненості;

-супутні послуги.

Фінансова звітність(згідно з псбо1) - бухгалтерська звітність, що містить інформацію про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період.

Аудит історичної фінансової інформації - самий затребуваний вид аудиторських послуг, який переважно асоціюється із перевіркою фінансової звітності, складеної за національними чи міжнародними стандартами, та передбачає надання обґрунтованої впевненості стосовно предмету перевірки.

Огляд історичної фінансової інформації застосовується по відношенню до проміжної фінансової звітності. Замовлення на огляд здійснюється у тому випадку, коли клієнта може задовольнити надання обмеженої впевненості, а не обґрунтованої як за результатами аудиту, стосовно предмету перевірки. Зважаючи на порівняно нижчу вартість та коротші терміни виконання, замовлення на огляд мають відповідні переваги для клієнта.

На відміну від аудиту, який з високим (але не абсолютним) рівнем впевненості дозволяє аудитору висловити думку про перевірену фінансову інформацію, огляд обмежується меншою кількістю процедур – головним чином, запитами персоналу, відповідальному за складання такої інформації, та виконанням аналітичних процедур. В результаті користувачі фінансової інформації в більш короткі терміни і з меншими витратами можуть отримати середній рівень впевненості щодо достовірності даних фінансових звітів та їх відповідності встановленим вимогам.

Одна з послуг супутніх аудиту, відповідно до міжнародних стандартів аудиту (МСА): огляд фінансової інформації, про проведення якого домовилися аудитор, економічний суб'єкт і, можливо, будь-яка третя сторона.

За результатами проведення погоджених процедур при огляді фінансової інформації, аудитор не повинен готувати висновок, користувачі бухгалтерської звітності можуть з врахуванням цих результатів самостійно робити висновки про достовірність бухгалтерської звітності.

Ці процедури включають:

- запити і аналіз;

- перерахунок,

- порівняння і інші дії з перевірки точності записів;

- спостереження,

- інспекція,

- здобуття підтвердження.

Перед проведенням вказаних процедур аудитор повинен погоджувати із замовником наступні питання:

- характер завдання, але з вказівкою, що при проведенні погоджених процедур аудитор не може висловити думки про достовірність фінансової звітності;

- мета виконання погоджених процедур;

- склад фінансової інформації при проведенні погоджених процедур;

- об'єм погоджених процедур і тимчасові рамки їх проведення;

- формат звіту і обмеження по його поширенню.

Після цього, погоджені процедури можуть виконуватися аудитором, як відносно окремих показників (наприклад, об'єм продажів, величини прибутку підрозділу, величини дебіторської або кредиторської заборгованості і тому подібне), так і відносно якого-небудь елементу фінансової звітності (наприклад, звіту про прибутки і збитки) або фінансової звітності в цілому.

При цьому в звіті, аудитор повинен детально описати цілі погоджених процедур, щоб користувачі змогли оцінити характер і об'єм виконаної роботи. Звіт представляється лише тим сторонам (користувачам), які дали згоду на проведення погоджених процедур.

163.Поняття та класифікація подальших подій аудитором.

Поняття подальших подій та їх класифікація наведені в МСА560 «Подальші події», 570 «Безперервність»

Подальші події - події, що відбуваються між датою фінансових звітів та датою аудиторського висновку, і факти, виявлені після дати аудиторського висновку.МСБО 10 "Події після дати балансу" стосується відображення у фінансових звітах сприятливих і несприятливих подій, що відбуваються між датою фінансових звітів та датою затвердження фінансових звітів до публікації, та визначає два типи подій:

-ті, що надають докази щодо умов, які існували на дату фінансових звітів; та

-ті, що вказують на умови, які виникли після дати фінансових звітів.

Події що відбуваються до дати ауд висновку

Аудитор повинен виконати аудиторські процедури, розроблені для отримання достатніх та відповідних аудиторських доказів того, що всі події, які відбулися до дати аудиторського висновку, і які можуть потребувати коригування або розкриття інформації у фінансових звітах, були виявлені. Аудиторські процедури для визначення подій, які можуть потребувати коригувань або розкриття інформації у фінансових звітах здійснюються якнайближче до дати аудиторського висновку.

Факти, виявлені після дати аудиторського висновку, але до опублікування фінансових звітів

Аудитор не несе відповідальності за виконання аудиторських процедур або за запити щодо фінансових звітів після дати аудиторського висновку. Протягом періоду з дати аудиторського висновку до дати опублікування фінансових звітів відповідальність за інформування аудитора про факти, які можуть вплинути на фінансові звіти, несе управлінський персонал.

Якщо після дати аудиторського висновку, але до дати опублікування фінансових звітів аудиторові стає відомо про факт, який може суттєво вплинути на фінансові звіти, аудитор повинен розглянути, чи треба внести зміни до фінансових звітів, обговорити це питання з управлінським персоналом та вжити заходів відповідно до обставин.

Факти, виявлені після опублікування фінансових звітівПісля опублікування фінансових звітів аудитор не має жодних обов'язків здійснювати запити щодо таких фінансових звітів.

Якщо після опублікування фінансових звітів аудиторові стає відомо про факт, який існував на дату аудиторського висновку, та який, якби був відомий на цю дату, змусив би аудитора модифікувати свій висновок, аудитор повинен розглянути, чи треба переглянути фінансові звіти, обговорити це питання з управлінським персоналом та вжити заходів відповідно до обставин.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑