172.Супутні аудиторські послуги та особливості їх надання.

Супутні послуги» - 3 стандарти, є керівництвом для аудиторів при наданні супутніх послуг: загальним перевіркам фінансової звітності, виконанню погоджених процедур, компіляції (підготовці) фінансової звітності.

910 - завдання по огляду фінансової інформації.

920 - виконання погоджених процедур

930 - завдання по підготовці фінансової інформації.

У відповідності з міжнародними нормативами до супутних аудиту послугам відносяться: 1) підготовка оглядів, пов'язаних з не фінансовою інформацією (про ефективність функціонування внутрішнього аудиту, комп'ютерного програмного забезпечення аудиту); 2) аналіз бухгалтерської (фінансової) звітності; 3) виконання узгоджених процедур по окремим рахункам БО, балансу (фінансовому звіту) або по бухгалтерській (фінансовій) звітності у цілому; ці процеси можуть торкатись також не фінансової інформації; 4) складання (підготовка) бухгалтерської (фінансової) звітності (повної або часткової), а також іншої фінансової і не фінансової інформації.

Аудиторські послуги, що є сумісними з обов’язковим аудитом фінансової звітності, поділяються на дві групи:

Супутні аудиторські послуги

Інші аудиторські послуги

Взагалі супутні послуги аудиту поділяють на:1)Компіляція (трансформація) бухгалтерської звітності,2) операційні перевірки,3)оглядові пере-вірки. Перевірка прогнозної фінансової інформації – це аудиторська перевірка прогнозної фінансової інформації, яка може охоплювати фінансові звіти і може бути підготовлена: - як інструмент внутрішнього управління (наприклад, для допомоги в оцінювані можливих капіталовкладень) або - для надання третім особам, наприклад, у формі:

-проспекту для забезпечення потенційних інвесторів інформацією про майбутні очікування

-річного звіту для забезпечення інформацією акціонерів, органів регулювання та інших зацікавлених осіб

-документа, що містить інформацію для кредиторів, яка може включати, наприклад, прогнози руху грошових коштів.

Виконання погоджених процедур - виконання таких аудиторських процедур, які були погоджені аудитором, суб’єктом господарювання та будь-якими відповідними третіми сторонами, а також надання звіту про фактичні результати цих процедур. Завдання з виконання погоджених процедур може включати виконання аудитором наступних процедур:- Запит та аналіз;

- Перерахунок, порівняння та інші перевірки точності записів; -Спостереження;- Перевірка;

- Одержання підтверджень.

Завдання з підготовки інформації – підготовка фінансових звітів (які можуть бути повним пакетом фінансових звітів), але може включати також збирання, класифікацію та узагальнення іншої фінансової інформації.

173.Проблеми розвитку аудиту в Україні.

Розвиток аудиту в Україні є необхідною передумовою для співробітництва з європейськими державами. Як відомо, останній у нашій країні почав розвиватися із прийняттям Закону України “Про аудиторську діяльність” від 22 квітня 1993 р. № 3125-XII. Відповідно до нього провадилася сер-тифікація аудиторів, затверджувалися аудиторські фірми і видавалися ліцензії і сертифікати на цей винятковий вид діяльності. Але відкритим залишається питання стосовно того, якому органу контролю варто віддати перевагу: аудиту чи державному контролю. До проблемних питань аудиту слід віднести:- недостатню кількість мето-дичних розробок з аудиторського контро-лю; -брак достатнього досвіду аудиторської діяльності; -недостатню кількість кваліфікованих аудитор-ських кадрів, а звідси - і неосвоєний ринок аудиторських послуг;- відсутність типових форм документів з аудиту;- відсутність методичних рекомендацій з питань комп'ютеризації аудиту тощо. Ситуація, що склалася в Україні, потребує вирішення проблем, які мають місце у професійній діяльності аудиторів, аудиторських фірм і роблять неможливим успішний розвиток аудиту. Одна з таких проблем – це проблема сучасного аудитора та довіри до нього. Тобто перед тим як клієнт вирішить надати інформацію аудитору, він повинен бути впевнений, що в аудитора вистачить сил і можливостей зберегти її в конфіденційності. Це, звичайно, пов’язано з професіоналізмом аудитора і юри-дичним захистом його діяльності.Серйозну стур-бованість також викликає якість роботи більшості українських аудиторських фірм. Це питання піднімається не лише користувачами аудиторських послуг і державними органами, але й самими аудиторами, які зацікавлені в стабільному розвитку ринку аудиторських послуг, підвищенні престижу аудиторської професії. Поряд з названими вище існує серйозна проблема формування ціни на аудиторські послуги, а саме в частині методики її визначення.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑