134.Склад та структура аудиторської документації.

Регламентується МСА 230 «Документація з аудиту»

Робочі документи – це записи, в яких аудитор фіксує використані процедури, тести, одержану інформацію і відповідні висновки, які зроблені в ході аудиту. Аудиторські документи аудитора повинні включати в себе всю інформацію, яку він визнає важливою для правильного виконання перевірки, яка має підтвердити ті підсумки, які зроблені у висновках. Робочий документ має функції:1) забезпечити обґрунтування аудитор-ського висновку та відповідати загальноприйнятим нормам у професійній практиці;2) забезпечити реєстрацію планування та виконання аудиту; 3) сприяти методичному підходу до аудиту; 4) нада-вати допомогу аудитору в його роботі.

Робочі документи аудитора мають бути професійно складені. Їхнє оформлення повинно забезпечувати доступність для читання. Проте конкретні форми використання робочих документів визначаються аудиторською фірмою, аудиторами з урахуванням специфіки окремих питань аудиту. Робочі документи повинні включати: 1) інформацію, що стосується юр. та організаційної структури підприємства; 2) необхідні витяги або копії юр. документів, угоди, протоколи; 3) вивчення та оцінка система обліку і внутрішнього контролю; 4) документація про планування аудиту; 5) аналіз операцій та залишків за рахунками.

 Класифікація робочих документів аудитора:1) по часу ведення та використання: довгострокові, нетривалого використання;2) за способом та джерелами отримання: від третіх осіб, від підприємства- клієнта, складені аудитором;3) по характеру інформації: правового характеру, про керівництво і персонал підприємства, про струк-туру і організацію підприємства, про економічну основу діяльності підприємства, про систему внутрішнього контролю, про систему БО, аудиторські організаційно-функціональні доку-менти, документи оцінки аудиторського ризику, аудиторські документи по перевірці окремих статей та показників річного звіту, кореспонденція аудитора, підсумковий висновок, пропозиції та рекомендації;4) за призначенням: оглядові, інформативні, перевірочні, підтверджуючі, розрахункові, порівняльні, аналітичні;5) за ступенем стандартизації: стандартизовані, вільної форми;6) за формою представлення: графічні, табличні, текстові, комбіновані;7) за технікою складання: ручні, на машинних носіях.

135.Обов’язкові реквізити аудиторської документації. Класифікація аудиторської документації.

Регламентується МСА 230 « Документація з аудиту».Обов’язкові реквізити робочих документів аудитора (по лекції):-Назва аудиторської фірми;-№ реєстраційного свідоцтва і дата його видачі;-Прізвище аудитора і номер його сертифікату; -Назва підприємства-клієнта;-Період перевірки; -Дата перевірки і складання документу;-№ і назва документа, його шифр або код;-№ сторінки на документі;-Підпис аудитора;-Відмітка про контроль.

Обов’язкові реквізити робочих документів аудитора (по книжці): назва аудиторської фірми, назва підприємства-клієнта, назва документа, період перевірки, зміст (викладення аудиторських процедур, методи та прийоми аудиторської перевірки, отримані результати, висновок аудитора по факту перевірки), порядковий номер, номер сторінки в аудиторському досьє, прізвище аудитора, що склав документ, його підпис та дата складання документа.Вся сукупність робочих документів складених під час перевірки називається аудиторським досьє, в якому робочі документи поділяються на постійні (довгострокові) та поточні.

Класифікація:

За часом ведення і використання: довгострокового використання; нетривалого використання.

За джерелами отримання:отримані від третіх осіб; отримані від підприємства-клієнта; складені аудитором.

За характером інформації:

правового характеру; про структуру і організацію підприємства-клієнта; про систему бухгалтерського обліку; про систему внутрішнього контролю; про економічні основи діяльності підприємства-клієнта; аудиторські організаційно-функціональні документ-ти; документи оцінки аудиторського ризику; аудиторські документи з перевірки окремих показників фінансової звітності; кореспонденція аудитора; аудиторський висновок; пропозиції та рекомендації.

За призначенням: інформативні (надають інформацію про господарські операції); перевірочні (свідчать про перевірку стану активів, зобов’язань, власного капіталу); підтверджуючі (відповіді на запити); розрахункові; порівняльні; аналітичні.

За ступенем стандартизації:

стандартні; вільної форми.

За формою надання:

графічні; табличні; текстові; комбіновані.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑