130.Рівні надійності аудиторських доказів.
Аудиторські докази — це інформація, отримана аудитором для вироблення думок, на яких ґрунтується підготовка аудиторського висновку і звіту. Аудитор повинен отримати таку кількість аудиторських доказів, яка б дала можливість зробити необхідні висновки, при використанні яких буде підготовлено аудиторський висновок.
Надійність аудиторських доказів залежить від джерела їх отримання — внутрішнього чи зовнішнього.Згідно МСА 500 «Аудиторські докази» при оцінці надійності доказів варто враховувати чотири правила:1) докази, отримані із зовнішніх джерел, надійніше отриманих із внутрішніх джерел;2) докази, отримані із внутрішніх джерел, більш надійні, якщо системи бухгалтерського обліку й внутрішнього контролю ефективні;3) докази, зібрані аудитором, надійніше доказів, наданих суб'єктом;4) докази у формі документів і письмових заяв надійніше заяв, представлених в усній формі.
Якщо докази, отримані з різних джерел, суперечать один одному, аудитор повинний провести додаткові процедури з метою з'ясування реального стану справ. Якщо є серйозні сумніви із приводу істотного затвердження, аудитор повинний одержати достатні й доречні докази для усунення таких сумнівів. Якщо це не вдається, то він повинний виразити умовно-позитивну думку або відмовитися від вираження думки.Перевірка бухгалтерських регістрів і документів дає аудиторські докази різного рівня надійності залежно від їх характеру, джерела отримання й ефективності засобів внутрішнього контролю підприємства. До трьох основних категорій документальних аудиторських доказів, які мають для аудитора різний рівень надійності, відносять: документальні аудиторські докази, які створені і зберігаються у третіх осіб; документальні аудиторські докази, які створені третіми особами і зберігаються на підприємстві; документальні аудиторські докази, які створені і зберігаються на підприємстві.
131.Поняття аудиторської документації (робочих документів аудитора).
Документація аудитора = це робочі документи, які складаються аудитором чи для аудитора або які отримані та зберігаються аудитором у зв’язку з проведенням аудиту.Аудитор повинен своєчасно формувати аудиторську документацію, яка забезпечує:а) достатній та відповідний запис основи для аудиторського висновку;б)докази того, що аудиторська перевірка виконана відповідно до МСА та застосовних законодавчих та нормативних вимог.
Своєчасна підготовка достатньої та відповідної документації з аудиторської перевірки допомагає підвищити якість аудиту та дозволяє провести ефективну перевірку огляду та оцінку отриманих аудиторських доказів та висновків, зроблених аудитором до завершення складання аудиторського висновку. Ймовірно, що документація, підготовлена під час виконання роботи є більш точною, ніж документація, підготовлена в подальшому.
Документація з аудиту може існувати у формі даних на папері, електронних або інших носіях. До її складу входять, наприклад, аудиторські програми, аналізи, меморандуми з окремих питань, стислі описи важливих аспектів, листи-підтвердження та листи-пояснення управлінського персоналу, контрольні листи та листування (включаючи електронне) стосовно важливих питань. Якщо це вважається за необхідне, до складу документації з аудиторської перевірки можуть входити виписки чи копії документів суб'єкта господарювання, наприклад, важливі та конкретні контракти та угоди. Тим не менш, документація з аудиторської перевірки не замінює облікові записи суб'єкта господарювання. Документація з аудиторської перевірки з конкретного завдання з аудиторської перевірки збирається в аудиторський файл. Як правило, аудитор вилучає з документації з аудиторської перевірки попередні проекти робочих документів та фінансових звітів, нотатки, що відображають його неповні або попередні міркування, попередні копії документів, в яких були виправлені друкарські або інші помилки, та дублікати документів.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
75 76 77 78 79 80 81 82 83 Наверх ↑