118.Етапи (стадії) проведення аудиту. Організація процесу планування аудиту.

Етапи ауд перевірки:1 Підготовчий: не пізніше червня, липня. - провести загальне знайомство з підприємством; - зробити загальну оцінку системи внутр контролю; - оцінити ризик і суттєвість; - укладання договору і листа-зобовязання; - призначення групи аудиту, керівника; - встановити строки; - методи і підходи до ауд перевірки; - планування(план і програма аудиту). 2 Проміжний: кін вересня, жовтень - детальне тестування системи внутр контролю; - перевірка дотрим бухг принципів; - аналітична оцінка статей звітності за 9 місяців; - за потреби внесення коректив до плану і програми перевірки. 3 Етап фізичної перевірки: жовт, лист,грудень - контроль результатів інвен-таризації; - перевірка реальної наявності активів п-ва; - встановити належність цих активів; - переко-натись у правильності проведення інвентаризації (інструкція про провед. інвент)

4 Аудит статей звітності(основний):кін січня-квітень - детальна перевірка кожного показника фін.звітності; - аналіт огляд всього року; - визнач динаміки розвитку; - коригув. на рахунках; - проміжні звіти по фін звітності5 Заключний:- оцінити можливість безперервності діяльності п-ва; - оцінити можливість впливу подальших подій на п-во; - лист-підтвердження; - ауд звіт; - ауд висновок; - рекомендації п-ву щодо подальшої д-ті; - присутність аудитора на заг зборах акціонерів(аудитор не коментує д-ть керівництва, лише показники); - передача робочих документів аудитора у архів ауд фірми.

Організація планування аудиторської діяльності

- Стратегічне(Розробка і складання стратегічного плану аудит ді-сті; Коригування планових завдань і внесення змін та доповнень до стратегічного плану

-Поточне (рік, квартал)( Розробка і складан­ня плану аудит фір­ми на по­точний рік; Коригу­вання планових завдань і внесення змін та доповнень до плану)

- Оперативне(Заг план конкрет­ної ауди­т перевірки та інших послуг; Програ­ма кон­кретної аудитор­ської пе­ревірки ;Коригуван­ня плано­вих завдань і внесення змін та доповнень до плану і програми)

Організація процесу планування аудитуАудитор (аудиторська фірма) повинен ретельно планувати свою роботу, контролювати свою діяльність, вести облік вико­наної роботи. Тому планування в аудиті слід розглядати як пла­нування аудиторської діяльності та планування конкретної аудиторської перевірки. Аудиторська фірма розробляє і скла­дає стратегічні плани аудиторської діяльності, які розраховані на декілька років, і поточні бізнес-плани — на поточний рік. Це потрібно для того, щоб чітко розрахувати штат, кошто­рис фірми, перспективи розвитку тощо.

Для того, щоб своєчасно і якісно провести аудит фінансової звітності, бухгалтерського балансу, законності і достовірності господарсько-фінансових операцій і правильності їх відобра­ження на рахунках бухгалтерського обліку, необхідно чітко спланувати кожну перевірку.

Планування аудиторської перевірки — це система заходів, спрямованих на ефективне і своєчасне проведення аудиту.

Необхідність планування Аудитор повинен планувати свою перевірку з трьох причин:

1)вона дасть йому можливість одержати достатню кіль­кість інформації про стан справ клієнта.

2)допоможе утримати в межах розумного витрати на аудит.3)  дозволить уникнути непорозумінь із клієнтом.

 Планування аудиторської перевірки здійснюється на основі даних попереднього аналізу і повинно забезпечувати:

отримання необхідної інформації про стан бух обліку й ефективність внутр контролю;

встановлення очікуваного рівня довіри внутр контролю;

- визначення змісту, часу проведення й обсягу контрольних процедур, які підлягають виконанню на наступному етапі аудиторської перевірки;

- координацію виконуваних робіт по збору й аналізу інфор­мації,

Вимоги та рекомендації щодо планування аудиту визначені МСА 300 «Планування», згідно з яким аудитори й аудиторські фірми України мають право самостійно визначати форми і методи аудиту на підставі чинного законодавства, існуючих норм і стан­дартів, умов договору із замовником, професійних знань та досвіду.

Мета планування Метою планування аудиту є концентрація уваги аудитора на найважливіших напрямах аудиту, виявленні проблем, які слід перевірити найбільш детально. Планування допомагає аудитору належним чином організувати свою роботу та здій­снювати нагляд за роботою асистентів, які беруть участь у перевірці, а також координувати роботу, яка здійснюється іншими аудиторами та фахівцями інших професій.

119.Документальне оформлення процесу планування.

МСА 300 Планування аудиту фін звітів

Процес планування передбачає складання 2ох документів:

Заг плану аудиту:

-розуміння адуитором бізнесу клієнта

-розуміння системи обліку і внут контролю

-визначення ризиків і суттєвості

-запланований характер, час та обсяги процедур оцінки ризиків і подальших аудиторських процедур

-координація, керівництво, супроводження, нагляд та аналіз

тощо

Програми проведення аудиту – продовження заг плану аудиту і повинна містити визначення характеру, строків і обсягу запланованих аудиторських процедур, які необхідно виконати для реалізації плану. Є одночасно інструкцією дл виконавців і засобом контролю якості проведення аудиту. Передбачає використання таких методів

-тестів контролю – збір інфо про фціонування на під-ві системи БО та внут контролю

-процедур перевірки по суті – процедури, для того щоб упевнитися в правильності відображення в БО оборотів і залишків по рахунках та тотожності останніх з показниками фін звітності.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑