112.Виявлення помилок та випадків шахрайства. Дії аудитора при виявленні помилок і шахрайства.

Згідно з МСА 240 помилка - ненавмисне перекручення фін інф-ї в рез-ті ариф-них або логічних помилок в облікових записах і розрах-ах, недогляду в дотриманні повноти обліку, неправ представлення в обліку фактів госп. дія-сті, наявності складу майна, вимог і зобов'язань, невідповідне відображ записів в обліку. Маніпуляція обліковими записами - умисне викор-ня неправильних (некоректних) бух проводок або сторнуючих записів з метою перекручення даних обліку і звітності.Фальсифікація бух док-в і записів -оформлення наперед неправильних або фальсифікованих документів бух обліку і записів у реєстрах бухобліку.

Невідповідне відобр записів у реєстрах обліку- ненавмисне або навмисне відображення фін інф-ї в сист. рах-ків у неповному обсязі, в оцінці, яка відрізняється від прийнятих норм і таке інше. А-тор повинен повідомити про виявлене шахрайство або помилки керівнику підпр-ва, навіть тоді, коли він припускає, що помилки (шахрайство) можуть існувати і це може не вплинути на фін. звітн. підпр-ва стосовно шахрайства, то А-тор має оцінити участь у цьому керівних осіб.

В обов’язки А-тора не входить повідомляти про порушення ще когось крім власників; А-тори мають зберігати таємницю, що визначено у статті 19 ЗУ «Про ауд. дія-сть». Сторонні користувачі фін. звітн. мають право вимагати надходження інф. про рез-ти проведеного А-ту і ознайомлення з ауд. висновком тільки від керівництва або власника

Шахрайство - навмисно неправильне відобра-ження і представлення даних обліку і звітності службовими особами і керівництвом підпр-ва. Шахрайство полягає в маніпуляціях обліковими записами і фальсифікацію первинних документів, реєстрів обліку і звітності, навмисних змінах записів в обліку, які перекручують суть фін. і госп. операцій з метою порушення укр законодавства, або прийнятої на п-ві облікової політики, навмисно неправ оцінці А-вів і методів їх списання, навмисному пропуску або приховуванні резул-тних записів або документів, навмисному не висвітленні змісту відображених операцій, незаконному отриманні в особисту власність грошово-мат цінностей, невідповідному відображенню записів в обліку.

113.Вплив помилок та шахрайства на достовірність фінансово-економічної інформації та результати роботи аудитора.

Згідно з МСА 240 помилка – це ненавмисне перекручення фін. інф. внаслідок арифметичних чи логічних помилок в облікових записах і розрахунках, недогляду в дотриманні повноти обліку, неправильного представлення в обліку фактів госп. дія-сті, наявності майна, вимог і зобов'язань.

Шахрайство - навмисно неправильне відобр-ня і представлення даних обліку і звітності службовими особами і керівництвом підпр-ва. Шахрайство полягає в маніпуляціях обліковими записами і фальсифікації первинних документів, регістрів обліку і звітності, навмисних змінах записів у обліку, що перекручують сутність фін. і госп. операцій з метою порушення укр.-ого законодавства і прийнятої на підп.-ві облікової політики, навмисного відображення неправильної оцінки А-вів і застосування неправильних методів їх списання та пропуску або приховання рез-тів дія-сті, незаконного отримання в особисту власність грошово-матер. цінностей.

Згідно з МСА 320 «Суттєвість в аудиті» інф. є суттєвою, якщо її відсутність або перекручення може впливати на екон. рішення користувачів, які приймаються на підставі данних фін.звітів. Існує 3 рівні суттєвості помилок :

1 рівень – помилки, суми яких є настільки незначними, що не можуть вплинути на недостовірність звітн. і на ек. рішення користувачів (як правило А-тор надає безумовно позитивний висновок).

2 рівень – помилки, що можуть дещо вплинути на прийняття рішення користувачами інф., але ці неточності стосуються окремих не ключових статей фін.звітності, а звітність в цілому відображає реальний стан справ на підпр-ві(А-тор надає умовно-позитивний ауд. висновок).

3 рівень – ті, які ставлять під сумнів достовірність, об’єктивність, повноту і законність всієї звітн. в цілому і виправляти які керівник відмовляється (негативний ауд. висновок).

Отже, залежно від наявності чи відсутності помилок та причин, що їх викликали А-тор надає і формує ауд. висновок.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 
75 76 77 78 79 80 81 82 83  Наверх ↑