36. Аспекти організації праці незалежних аудиторів.(консп.)
Організація праці аудиторів визначена законодавством України, міжнародними стандартами аудиту,надання впевненості та етики. Метою є визначення основних положень та надання рекомендацій по організації та проведення роботи А-кої дія-ті, фірм і підвищення якості їх роботи для задоволення потреб сусп.-ва у достовірній інф. про фін стан рез-тів госп дія-ті СПД. Вони носять рекомендаційний характер, але не мають суперечити дія-ті А-ра. Для того, щоб стати професійним аудитором і мати право на проведення аудиту необхідно отримати сертифікат(офіційний документ, що засвідчує право громадянина У-ни на здійснення А-ту підп.-мств і госп товариств).
До обов’язків аудиторів згідно ст.19 ЗУ «Про А-т і ауд. дія-ть»: 1.Дотримуватися вимог цього закону та ін. норм-правових актів, стандартів А-ту, принципів незалежності, тощо. 2. Належним чином проводити аудит та ін. а-рські послуги. 3. Повідомляти власників про виявлені недоліки БО та ФЗ. 4. Зберігати в таємниці інф, отриману під час перевірки. 5. Відповідати перед замовником за порушення умов договору. 6. Обмежувати свою діяльність наданням А-ких послуг.
Заборона проведення А-ту: 1. А-р, який має прямі родинні стосунки з членами упр-ня підп.-вом. 2. А-р,який має особисті майнові інтереси. 3. А-тор є членом органу правління підпр-вом. 4. А-р є працівником підп.-ва, що перевіряється. 5. А-р є співробітником дочірнього підп.-ва. 6. Якщо розмір винагороди за роботу не враховує витрачених А-ром ресурсів часу,тощо.
Відповідальність А-ра визначена ст.21 і ст.22 ЗУ «Про А-т і ауд. дія-ть » 1. А-р несе майнову та ін. цивільно-правову відповідальність відповідно до договору і закону. Розмір майнової відповідальності не може перевищувати фактично завданих збитків. 2. За неналежне викон професійних обов’язків АПУ може викоор стягнення, попередження, призупинення дії сертифікату, анулювання сертифікату.
37. Національні (Укр.)професійні організації бухгалтерів і аудиторів.
Спілка аудиторів України – об’єднання сертифікованих аудиторів (1992 р.). Метою діяльності спілки є: сприяння обєднанню інтересів аудитора відповідним інтересам суспільства, удосконалення професійних навичок аудитора, захист законних прав своїх членів, сприяння розвитку аудиторської професії, підвищення довіри суспільства до професії аудитора.
Повноваження спілки: * делегування своїх представників до Аудиторської палати та їх відкликання; * вносити на розгляд Аудиторської палати проекти норм та стандартів аудиту; * вносити пропозиції до органів влади з питань аудиторської діяльності; * приймання участі у навчанні аудиторів; * розвиток міжнародного співробітництва.
Найвищим повноважним органом аудиторів є З’їзд представників спілки аудиторів.
До складу Спілки входять: 1.Рада. Її очолює голова спілки. 2.Виконавчий комітет. 3.Президент
Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ).
Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ) є громадською професійною саморегулюючою некомерційною організацією, створеною з метою відстоювання інтересів представників бухгалтерської та аудиторської професій. Серед пріоритетів ФПБАУ: підвищення рівня професіоналізму фахівців-обліковців, поліпшення їх іміджу в суспільстві та покращення якості послуг, що надаються ними. ФПБАУ було створено в червні 1996 року на першому З`їзді бухгалтерів та аудиторів України. Місією Федерації є захист інтересів членів ФПБАУ та сприяння росту довіри громадськості до високої якості їх професійних послуг; розробка і впровадження національних стандартів і практики бухгалтерського обліку і аудиту, що базуються на міжнародних стандартах; створення Кодексу професійної етики та здійснення контролю за його дотриманням; підвищення рівня професійної освіти.
Аудиторська палата України – незалежна, недержавна, неприбуткова організація, яка здійснює наступні повноваження: а)Здійснює сертифікацію аудиторів; б)Затверджує стандарти аудиту; в)Затверджує програми підготовки аудиторів та підвищення їх кваліфікації; г)Реєстрація аудиторів та аудиторських фірм; д)Контроль за дотримання ними вимог чинного законодавства та професійної етики; е)Проведення заходів по забезпечення незалежності аудиторів та контроль якості їхньої роботи та накладання на них стягнень. Кількість 20 осіб. Члени АПУ обираються на 5 років. Одна і та ж особа може бути членом не більше ніж 10 років. Очолює голова АПУ.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
75 76 77 78 79 80 81 82 83 Наверх ↑