26.Типи аудиторів у світовій практиці:
Українська практика:
За ст. 10 Закону «Про ауд. д-сть» право на отрим. сертиф. аудитора мають фіз. особи, які:
- мають вищу освіту (екон. або юрид., докум. про отриману освіту визнаються в Укр.)
- мають необх. знання з аудиту, фінансів, економіки, господарського права.
- мають досвід роботи не менше як 3 р. на посадах ревізора, бухг-ра, юриста, фінансиста, економ., асистента аудитора.
Є 2 види сертифікатів:
- сертиф. «Б» - для здійсн. аудиту банків;
- сертиф. «А» - для аудиту всіх інших суб-в господ-ня, крім банків.
Для допуску до іспиту кандидат подає: заяву за встан. формою, копію диплома, засвідч. нотар-но або за місцем роботи, копію труд. книжки, засвідч. нотар-но або за місцем роботи; докум. про оплату провед-ня сертиф-ї, копію 1-ї стор. паспорта.
Іспит прох. в 2 етапи. І ет. – письм. тест-ня. ІІ ет. – письм. виріш. ситуац-го завд. Кандидати, які не склали кваліф-го іспиту, мають право на апеляцію. Також можлива повторна здача іспиту – вона платна в такому ж розмірі, що й за 1-шу спробу.
Отримавши сертиф-т, аудитору слід думати про те, щоб не втратити його, а продовжити строк дії.
Дія сертифікату - 5 років. Аудитор, строк дії сертиф-та якого закінч-ся, не раніше від 3-х та не пізніше від 1-го міс. до закінч. терміну подає до Секретаріату АПУ відпов-й пакет докум-в: заяву, копію труд. книжки, засвідч. нотар-но або за місцем роботи, сертиф-т, строк дії якого закінч-ся; копії свідоцтв про щорічне вдоскон-ня знань, докум. про внес. плати за продовж. строку дії сертиф-та; копію 1-ї стор. паспорта.
Світова практика
В міжнар. практиці виділ. такий тип аудиторів, як ті що отримали міжнар. сертиф-т.
Для отримання даного сертиф-ту необх. здати іспити, які прох. на протязі 2 років. Всі іспити – англ-ю мовою.
Аудитори з таким сертиф-м можуть проводити аудит іноз-х компаній.
Також виділ. таких аудиторів, які отримали атестат нац-го зразка.
27.Транснаціональні аудиторські компанії та особливості їх функціонування на світовому та національному рівні.
По транснац-х корпораціях, у які зараз перетворилися ведучі ауд-консультац-ні фірми, у таких списках, як правило, містяться також зведення про к-сть країн, у яких вони функт-ють (з 90-х рр. і в Росії). Зрозуміло, дані показники характериз. не тільки статику, але і динаміку показників, що приводяться в подібних рейтингах.
Серед найб-х ауд-х фірм насамперед можна назвати:
1) Соорегs аnd Lybrand ("Купері і Лайбранд", англо-американська), з 1998 р. злилася з Price Waterhous («Прайс Уотерхаус», також англо-американська).
2) Deloitte and Touch (Дилойт і Туш», американо-японська).
3) Ernst and Young ("Эрнст і Янг", шотландська).
4) KPMG (КПМГ), у тому числі Реаt Магwіск, ВDО й ін.
Загальноприйн. збірне ім'я цих фірм - "велика 4-ка". Це дійсно авторитетні в усьому світі монополісти, і у своїй сукупності перераховані 4 фірми - визнаний і великодосвідч. лідер між нар. ауд-консультац. бізнесу. Кожна з названих фірм має велику к-сть офісів у різних країнах, усі вони є членами Інституту присяжних бух-в. "Велика 4" обслуг-є близько 90% найб-х клієнтів. Ці фірми здатні викон. великі між нар. проекти, роблячи практично весь спектр ауд-консультац послуг, із залуч-м не тільки свого чималого штату в Україні, але і необх-х фахівців з інших офісів, у т. ч. добре знайомих з екон-юрид. особлив-ми залуч-ня до участі у викон-і такого проекту чи підприємців владних структур тієї чи іншої країни. Але і "велика 4" - це ще далеко не весь аудит і в країнах Заходу. Крім цих велич-х, граючих виріш. роль у світ-му аудиті і фірм, що вваж-ся транснац-ми корпор-ми, майже скрізь існують і аутсайдери аудиту.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74
75 76 77 78 79 80 81 82 83 Наверх ↑