49. Визначити носії поточного облікового процесу (за кожною ділянкою обліку).
Власний капітал: реєстри (картки, відомості) аналітичного обліку за об`єктами та синтетичного обліку за рахунками й ознаками, рівнями узагальнення.
Позиковий капітал: реєстри (картки, відомості) аналітичного та синтетичного обліку
Грошові кошти в касі: для аналітичного обліку – касова книга; для синтетичного обліку – накопичувальні відомості для зведення відповідних даних, які формуються для визначення та складання різних форм звітності (Баланс), Звіт про рух грошових коштів та внутрішньої – за потребами.
Грошові кошти у банку: виписка банку; таблиці аналітичного та синтетичного обліку; накопичувальні відомості для зведення даних, в яких формуються майбутні показники узагальнюючих даних: звітності та управління.
Дебіторська заборгованість: таблиці (картки, відомоті) аналітичного та синтетичного обліку, різні накопичувальні відомості.
Цінні папери: основними носіями поточного обліку є картки (відомості) аналітичного обліку цінних паперів за назвами й емітентами та картки (відомості) синтетичного обліку за визначеною на підприємстві й планом рахунків класифікацією синтетичних показників (першого, другого та іншого порядку). Крім того, формуються різні розроблювальні відомості.
Оплата праці: основним носієм поточного обліку з розрахунків із працюючими є рахунок аналітичного обліку — розрахункова відомість (картка), яка характеризує (містить) дані про особу, з котрою проводяться розрахунки, усі види нарахованої заробітної плати за розрахунковий період, проведені утримання та відрахування з заробітної плати та сума, яку належить видати (виплатити) або утримати. Також до носії відносять: наказ про зарахування на роботу, особова картка, договори громадсько-правового характеру, контракти, табель обліку робочого часу, наряд, маршрутний лист, змінний рапорт.
Запаси: основними носіями поточного обліку матеріальних запасів є: картки аналітичного (індивідуального) обліку матеріалів, відомості синтетичного обліку за системою групування — синтетичними рахунками, субрахунками відповідного порядку (першого, другого тощо) та різні розроблюванні відомості. Тобто, рахунок, платіжна вимога, ТТН, прибутктови йордер, вимога, забірні листи.
Основні засоби: основними носіями поточного обліку засобів праці є форми індивідуального (аналітичного) обліку засобів праці, які затверджені в централізованому порядку (Форми ОЗ), а саме:
— картки аналітичного обліку;
— відомості синтетичного обліку за системою групування — синтетичними рахунками, субрахунками відповідного (першого, другого і т. д.) порядку та різні розроблювальні і накопичувальні відомості. А саме: Акт приймання-передачі ОЗ, Інвентарна картка, розрахункова таблиця амортизації ОЗ.
Витрати: основними носіями поточного обліку затрат діяльності є облікові реєстри аналітичного обліку (картки, відомості), де накопичуються дані за центрами затрат, центрами відповідальності та іншими ознаками — залежно від характеру речовин та сил природи, які формують ці затрати.
Доходи та фін резул основними носіями поточного обліку доходів є облікові реєстри аналітичного та синтетичного обліку, де доходи відображаються за відповідними показниками.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 Наверх ↑