20. Орг-я технол-ї аналіт-го процесу
Метою аналізу є одерж. пок-ків та узагальн-х висн-ків, які можуть бути використані для прийняття управл-го рішення у госп. д-сті. Для цього форм. аналіт. пок-ки та склад. аналіт. табл. - вхідна, розрах-ва і вихідна аналіт-на інф-я.
Для формув. вхідної аналіт-ї інф-ї використ-ть різну нормат.-довідк. Інф-ю. Особл-стю формув-ня вхідної аналіт-ї інф-ї є багатоплан-сть і різноман-сть.
1-м видом робіт підгот-го етапу є склад-ня програми аналізу, яка є основою формув-ня технол-ї аналіт-го процесу. Вона включ. ряд питань (визнач-ня мети, завдань, факторів, що вплив. на формув-ня явищ і процесів, які вивчають; вибір сис-ми пок-ків та даних, що використ. в аналіт. процесі для розв’яз. кожного аналіт-го завд., визначення джерел аналізу, перевірки якості показників та даних.)
Визнач-я джерел аналізу є одним з важливих моментів підгот-го етапу організації і технології аналіт-го процесу. Розрізн. такі види джерел аналіт-ї інф-ції:
• нормат-ні, коштор-ні, планові тощо. Ця група включ. матеріали операт.-виробн-х і техніко-екон-х даних, плани-графіки вир-ва;
• облікові дані бухг-кого, операт-го та статист-го обліку;
• внутрішньогосп-ька звітність;
• поза план. та поза облік. дані і пок-ки різних джерел.
Джерела аналізу ретельно перевір-ть за методом розрах-ї перев-ки.
Складовим елеем-м підгот-го етапу аналіт-го процесу є спрощ-ня числ-х значень пок-ків та зведення їх до прид-го для обробки вигляду. Цього досягають округленням цифр.
Інш. видом робіт з орг-ї підгот-го етапу аналіт-го процесу є рух аналіт-ї інф-ї. Вихід¬ним моментом цієї роботи є визнач-ня складу викон-ців з провед-ня аналізу у кожн. структ-му підрозділі госпо-ва
Кожн. викон-цю повинен бути встан-й конкр-й строк з кожного виду робіт.
При створ-ні раціон-го руху потоку інф-ї в аналіт-му процесі слід додерж-ти таких принц-в:
• виявл-ня інформац-ї потреби;
• визнач-ня найбільш ефект-го задовол-ня інформац-ї потреби;
• об’єктивності відображу-ня господ-х фактів;
• єдності інформ-ї різних джерел;
• усунення дублюв-ня;
• обробки на ПК.
Обробка даних як етап аналіт-го процесу поляг. у перетвор. вхідної інфо-ї у вих.-ну за допом. логічних та обчисл-х опер-й і може виконуватися вручну або за доп. різних типів обчисл-х машин.
Заключ-м етапом аналіт-го процесу є узагальн-ня аналіт-ї інф-ї. Тут дають об’єкт-ну оцінку результ-в д-сті госп-ва або його виробн-го підрозділу, виявл-ть резерви вир-ва, упущ-ня, розробл-ть рекомен¬дації.
Важл-м ел-м закл-го етапу аналіт-го процесу є обговор-ня рез-тів з тими, хто брав участь в аналіти-му процесі, та керівн-ми госп-ств і підрозділів, діяльність яких аналізували.
Результати аналізу потрібно доводити до всіх працюючих. Глас¬ність результ-ів аналізу є ефект-м методом поліпшення роботи.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 Наверх ↑