23. Орг-я облік. (контр., аналіт.) процесу на початк. етапі.
Орг-я руху докум-в на етапі перв-го обл. потреб. встан-ня раціон-ї послід-сті створ. їх, мініміз-ї витрат та часу на цей процес. Для цього необх. визнач.: -перелік робіт, які слід виконати від 1-ї до ост-ї операції над докум-м.; -склад осіб, відповід-х за вірогідне та своєч. склад-ня того або ін. докум. та кожної опер-ї; -час роботи над докум. від 1-ї до ост-ї опер-ї; -техн. засоби, за допом. яких можуть бути викон. ті або ін. опер-ї над докум.; -спосіб і час передав-ня докум. від одного виконавця ін., з одн. опер-ї на ін..; -відповід-х осіб за своєч. перед-ня докум. в процесі документообороту.
Заг. трив-сть складання докум. має бути мін-ю. Для цього необх. обмежити к-сть осіб, які беруть участь у склад. того або ін. докум., та встан. раціон. послід-сть склад-ня графіка руху (оперо граму або докуменитограму).
У контр-му процесі використ-ть різні носії екон. інф-ї, тому важливо встан., які з них необх. на підгот-му етапі. Джерела інф-ї, які залуч. до контр-го процесу, слід ретельно підгот. Процес підготовки поділ. на 3 етапи: 1) вибір; 2) перевірка; 3) обробка.
Повнота та вірогідність пока-ків інф-ї, здобутих в результ. контролю, залеж. від якості використ-х джерел.
Під час техн.-ї перев.-ки встан-ть: чи було додерж. правил склад-ня інф-ції; чи всі необх. пок-ки або дані є в носіях інф-ції; точність і прав-сть викон-ня арифмет-х дій, підсумк-х опер-й тощо; чи є на докум-х необх. підписи; чи погоджено зустрічні пок-ки, подані у різних носіях інф-ї, тощо.
Підготовка матер-в до контр. включ. процедуру привед-ня їх до порівн.-го вигляду. Порівнюваність досягають нейтраліз-ю цінов. фактора, обчисл-ям сер. знач. даних, заміною абсол-х значень величин відносними.
Метою аналізу є одерж. пок-ків та узагальн-х висновків, які можуть бути використ. для прийн-я управл-го ріш. у госп-й д-сті. Для цього форм-ть аналіт. пок-ки та склад. аналіт. табл. - вхідна, розрахункова і вихідна аналіт-на інф-ція.
Для формув. вхідної аналіт. інф-ції, так само як і при формув. інф-ї з обл. або контр., використ. різну нормат.-довідк. інф-ю. Особл-стю формув-ня вхідної аналіт-ї інф-ї є багатоплановість і різноман-сть. Цей етап технології аналіт-го процесу потребує такої орг.-ції, яка б забезпеч-ла осн. етап – аналіт. розрах-ки - відповідно до вимог управління.
Дуже важл. є перев.-ка вхідної інф-ції логічними, арифметик-ми та ін. прийомами. Від ступеня вірогідності вхідної інф-ції залеж. висновки, які виплив. з результ. аналізу, а отже, й ефект-ть аналізу.
1-м видом робіт підгот-го етапу є склад. програми аналізу, яка є осн. формув-ня технол-ї аналіт--го процесу. Вона включ. ряд питань, які виріш-ся на підготовчому етапі. Це визнач-ня мети, завдань, факторів, що вплив. на форм-ня явищ і процесів, які вивчають; вибір сис-ми пок-ків та даних (нормат-х, план-х, облік-х та ін.), що використ-ся в аналіт-му процесі для розв’яз-ня кожного аналіти-го завд., визнач-ня джерел аналізу, перев-ки якості пок-ків та даних.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 Наверх ↑