17. Орг-я носіїв аналіт-го процесу
Склад, зміст та формув-я пок-ків аналіт-ї інф-ї визнач-ся проектом аналізу госп-ї д-сті.
1-м видом носіїв аналіт-ї номенклат. є форми відображення нормат-х, план-х, коштор-х, облік-х, звіт-х, техні-х, конструкт-х даних та пок-ків - бізнес-план і аналогічні плани різних видів д-сті та галузей, різного роду розрах-ві табл., облік-ві показники, звітні форми, облік. реєстри, перв. докум. тощо. Носії цих форм можуть бути папер. або техн.
Методика та техніка вибору форм носіїв аналіт-ї інф-ції мають ряд специ-х особл-стей:
1 особл. вибору - носії зовн-ї аналіт-ї інф-ції форм-ся за межами аналіт-го процесу і практично у процес вступають готовими. Напр., у гот-му вигляді використ-ть облік. реєстри, звітні форми.
2 особл. - це внутр.-ні форми та носії аналіт-ї інф-ії: табл.., розрах-ві табл., форми аналіт-х записок тощо, які розробляють самостійно з урахув. умов конкр-го господарства.
До форм та носіїв анал-ї інф-ї відносять також протоколи різних виробн.-х нарад, госп-ких активів, акти перевірок і ревізій і т. ін.
У процесі аналізу нормат-х, планових, факт-х даних може постати потреба у перевірці взаємної погодж-сті показн-ків, відображу-х у різних формах. Цю роботу викон-ть за доп. таблиць перевірок готовності даних та показників, які відносять до носіїв аналіт-ї інф-ції, які формуються безпосер. в аналіт. процесі.
Результ. аналізу оформл-ть найчастіше у вигляді висновків, поясн-х і аналіт-х записок до різ¬них форм звітності, доповідей тощо. Усі ці види носіїв містять аналітичні таблиці, діаграми, графіки. Отже, за місцем виникнення носії аналітичної інформації поділяють на зовн. і внутр.
Внутр. носії аналіт-ї інф-ції можуть бути 3 видів: таблиці перевірок готовності, розрах-ві аналіт-ні табл.. та аналіт. записки, висновки.
Аналіт. табл. дають змогу визнач. та оцінити ступінь відхилення факт-х даних, тобто результ. роботи від заданих заздалегідь величин (кошторису, норми, плану і т. ін.).
При склад. аналіт-х таблиць не рекоменд. в одній таблиці відображу-ти всі пок-ки, логічний поділ їх в окремих таблицях сприяє більшій наочності. Найчаст. у підметі таблиці перелічують відібрані для аналізу показники, а у присудку - значення цих показників за різні періоди .
Розроблені форми таблиць об’єдн. в альбом аналогічно до формування альбомів носіїв облікового процесу і процесу контролю. Альбоми носіїв аналіт-ї інф-ції форм-ть за топологічними ознаками: основні засоби, матеріали, праця та її оплата, вир-во тощо. Кожний альбом має 2 розділи: для внутр.. і зовн. користувачів.
Осн. носії, за допом. яких оформл-ть результ. аналіт-го процесу, такі:
• текстові описового хар-ру – аналіт-ні записки, висновки, доповідні записки, звіти;
• безтекстові - таблиці, графіки, діаграми тощо.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 Наверх ↑