4.4 Конструктивна характеристика рукавичок і рукавиць
Рукавички і рукавиці бувають побутові та спеціальні. Побутові поділяються за сезонами – зимові (з підкладкою) і осінньо-весняні (без підкладки). Побутові рукавиці виготовляють тільки з підкладкою. Спеціальні поділяються на спортивні і виробничі.
Рукавички і рукавиці поділяються також за статевою ознакою і розмірами. Розмір рукавички визначається обхватом кисті на рівні головки п’ятої п’ясткової кістки і виражається в сантиметрах.
За статевими ознаками рукавички поділяються на чоловічі, жіночі.
Рукавиці діляться за статевою ознакою і розмірами так: дитячі – 14, ..., 17; підліткові – 19, ..., 22; жіночі – 16, ..., 27; чоловічі – 19, ..., 30.
Рукавички складаються з платка, напалка, стрілки. Платок може бути цілим або складатись з двох деталей. Розширена верхня частина називається манжетою. Рукавиці складаються з полотна і напалка (інколи може бути стрілка). Підкладка складається з підкладки під платок і напалок, рідко під стрілки.
За способом виготовлення рукавички поділяються на: строкові, напівстрокові, виворітні, черезкрайні, дентові.
Рукавички і рукавиці можуть виготовлятися з натуральної шкіри, комбіновані, з штучної шкіри.
Ремені поділяються на побутові і спеціальні. Побутові в свою чергу поділяються на поясні (чоловічі, жіночі, дитячі), годинникові (для ручних і кишенькових годинників) і багажні. Спеціальні поділяються на: пояс запобіжний; для спеціальних споживачів, для спортивного інвентаря; для музичних інструментів.
Контрольні питання.
1. Які види шкіргалантерейних виробів були розповсюджені в давнину?
2. Як класифікуються сучасні шкіргалантерейні вироби?
3. За якими конструктивними ознаками поділяються сумки?
4. Які деталі складають корпус виробу і як вони поділяються?
5. Як поділяються рукавиці і ремені?
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 Наверх ↑