49. Види фінансового планування на підприємстві.
Фінансове планування на підприємстві — це планування всіх його доходів і напрямків витрат коштів для забезпечення розвитку підприємства. Фінансове планування здійснюється за допомогою складання фінансових планів різного змісту і призначення в залежності від задач і об'єктів планування.
Планування представляє собою процес розробки і прийняття цільових рішень кількісного та якісного характеру і визначення шляхів їх найбільш ефективного досягнення. Необхідність складання планів визначається багатьма причинами, а саме: невизначеність майбутнього; координуюча роль плану; оптимізація економічних наслідків (так як будь-яка неузгодженість в діяльності вимагатиме фінансових витрат на їх подолання).
Основними завданнями фінансового планування на підприємстві є:
>забезпечення виробничої та інвестиційної діяльності фінансовими ресурсами;
>встановлення раціональних фінансових відносин із суб’єктами господарювання, банками, страховими компаніями;
>визначення шляхів ефективного вкладення капіталу;
>виявлення і мобілізація збільшення прибутку;
>здійснення контролю за утворенням та використанням платіжних засобів.
В основі фінансового планування лежать стратегічний та виробничий плани.
Стратегічний план передбачає формулювання цілей, задач, масштабів ті сфери діяльності підприємства. Найчастіше ці цілі формулюються у вигляді загальних кількісних орієнтирів. В рамках стратегічного планування виділяють чотири типи цілей:
>ринкові (який сегмент ринку планується охопити);виробничі (яка структура виробництва та технологія забезпечать випуск продукції необхідного обсягу та якості);фінансово-економічні (які основні джерела фінансування і прогнозні фінансові результати);соціальні (в якій мірі будуть забезпечені соціальні потреби суспільства).
Виробничі плани складаються на основі стратегічного плану і передбачають визначення виробничої, маркетингової, науково-дослідної та інвестиційної політики
Бізнес-план – це документ, який відображає в концентрованій формі ключові показники, які підтверджують доцільність деякого проекту. Тобто він не є тільки фінансовим планом, він необхідний для розробки стратегії фінансування і залучення конкретного інвестора на визначених умовах до участі в створенні нового чи підприємства фінансуванню нової виробничої програми.
Складання бізнес-плану необхідне для визначення обсягів та розробки стратегії фінансування, залучення конкретних інвесторів до участі у створенні нового підприємства або фінансування нових виробничих програм. При цьому інвесторами можуть бути банки, інші юридичні або фізичні особи.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 Наверх ↑