43. Економічна природа й призначення міжнародних фінансів.
Міжнародні фінанси - це сукупність обмінно-перерасподільчих стосунків які виникають у зв'язку з рухом вартості між окремими країнами і в процесі формування і використання на світовому і регіональному рівнях централізованих грошових фондів.
Міжнародний фінансовий ринок - це ринок вільних придатних для інвестування за межами країни свого формування і походження грошових ресурсів, міграція яких знаходиться під дією попиту і пропозиції, існуючих в окремих країнах і регіонах а також під контролем держав і міжнародних валютно-фінансових центрів. Ця міграція здійснюється вже більше двох століть у формі експорту і імпорту капіталу з країни в країну.
Міжнародні фінанси в широкому розумінні - це усі міжнародні грошові потоки.
У міжнародних фінансах зазвичай виділяють міжнародні фінансові відносини іфінанси міжнародних організацій і міжнародні фінансових установ.
Міжнародні фінансові відносини мають місце у взаєминах:
• суб'єктів господарювання різних країн;
• держав з юридичними і фізичними особами інших країн;
• держави з урядами інших країн і міжнародними організаціями;
• держави і суб'єктів господарювання з міжнародними фінансовими установами.
Міжнародні фінанси — це фонди фінансових ресурсів, створення і використання яких здійснюється на світовому або міжнародному рівнях для задоволення спільних потреб, які мають міжнародне значення. Виникнення і розвиток міжнародних фінансів зумовлено глобалізацією економічних зв'язків, посиленням інтеграційних процесів в економіці, політиці і соціальній сферах. Необхідність координації економічних, політичних і гуманітарних питань сприяла створенню багатьох міжнародних організацій. Це насамперед Організація Об'єднаних Націй, Європейський союз, Північно-Атлантичний договір тощо, для функціонування яких потрібні фінансові ресурси.
У розвитку світової економіки останніх десятиліть домінують процеси міжнародної фінансової інтеграції. Вони визначають напрямки й пріоритети сучасного етапу інтернаціоналізації господарського життя, впливають на формування принципів податкової та бюджетної політики і насамкінець на стратегічні фінансові інтереси всіх країн і певних регіонів.
На макрорівні інтеграція розвивається на основі створення економічних об'єднань із тим чи іншим ступенем узгодження їхніх національних, фінансових, митних союзів, уникнення подвійного оподаткування, зменшення і ліквідації бюджетного дефіциту тощо. В цих умовах актуальними стають питання ефективного функціонування національних фінансових систем, визначення напрямків, масштабів і глибини їх взаємодії у галузі фінансів. Особливого значення набувають ці питання для країн, економіки яких перебувають в умовах трансформації.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 Наверх ↑