26. Світогляд як духовно-практичний спосіб освоєння світу.
Філософія має органічний звязок зі світоглядом. Що ж таке світогляд Слід підкреслити, що у визначенні цього поняття немає чіткості. Воно не є загальновизнаним. У сучасних філософських працях про світогляд мовиться таке: світогляд- це форма суспільної відомості; світогляд- це форма самоусвідомлення особистості; світогляд- це система поглядів на світ і на місце людини у цьому світі; світогляд- це система принципів діяльності людини; світогляд- це погляд людини на світ як ціле; світогляд- це спосіб духовно-практичного освоєння світу.
Ці визначення, безумовно, мають сенс. Вони свідчать про те, що поняттясвітогляд — багатогранне, відображає складні процеси духовно-практичного життя людини. З усіх вище наведених визначень найбільш узагальненим є таке: світогляд- це форма суспільної свідомості, спосіб духовно-практичного освоєння світу.
Філософія і світогляд в цьому контексті мають органічну єдність.
Філософія теж є специфічним світоглядом. Певним способом духовно- практичного освоєння світу. Філософія як світогляд є системою найбільш загальних поглядів на світ, природу, суспільство, людину, пізнання. Філософія як світогляд теоретично обґрунтовує свої положення і висновки, основні принципи соціально-політичної, наукової, моральної, естетичної діяльності людини, тобто освоює світ як духовнотеоретично, так і практично.
Філософія і світогляд, безумовно, мають спільність. В чому вона полягає Спільність філософії і світогляду полягає в тому, що вони:
1 є своєрідними формами суспільної свідомості, способами духовно-практичного освоєння світу;
2 мають однаковий предмет осмислення- відношеннялюдина- світ;
3 дають цілісне уявлення про світ, людину, її походження і т.п.;
4 мають спільність за деякими своїми функціяминаприклад, виховною.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 Наверх ↑