155. Ціноутворення у міжнародній торгівлі та джерела інформації про світові ціни.
Світова ціна - грошове вираження інтернаціональної вартості товару, що реалізується на світовому ринку, яка складається з національних вартостей, шляхом конкуренції. На практиці вона виступає як ціна найважливіших продавців і покупців, або основних центрів світової торгівлі і встановлюється в ході здійснення великих і регулярних операцій з товаром у ВКВ. Проте на світовому ринку існує безліч інших цін, тобто ціни на однаковий товар можуть помітно відрізнятись.
Види цін залежать від цінових скидок, а вони в свою чергу залежать від базисних умов постачання. БУП визначають, хто і за чий рахунок забезпечує транспортування товарів, зобов’язання продавців по поставці вантажів, по пакуванню і маркеруванню вантажу.
Джерела відомостей просвітові ціни:
-додаткові – у бюлетенях, прейскурантах, газетах, журналах (пропонуються продавцям, а не ціни конкретних угод);
-ціни статистики – у статистичних збірниках зовнішньої торгівлі (відбивають ціни товарної групи);
-біржові котировки (у біржових відомостях, відбивають реальні ціни на біржах, є еталоном для встановлення світових цін);
-ціни аукціонів – у бюлетенях аукціонів, газетах;
-ціни фактичних угод – комерційна таємниця ( у торгових угодах).
156. Чорноморське ек співробітництво: рік заснування, хар-ка, склад учасників. Мета створення і завдання.
Специфічне місце серед інтеграційних угрупувань може посісти ЧЕС, яке почало функціонувати на основі Стамбульської декларацї 1992р. Увійшли: Албанія, Азербайджан, Болгарія, Вірменія, Грузія, Греція, Росія, Румунія, Туреччина, Україна. Це 1 велике інтеграційне угрупування країн пост конфронт етапу розвитку світ ек-ки, до якого увійшли новоутворені незалежні країни – колишні республіки СРСР. ЧЕС може стати ключовим місцем торгівлі між Європою, Близьким Сходом та Азією. Практично створюється транс регіональне інтеграційне угрупування.
Мета -створення режиму вільного пересування товарів, послуг, капіталів з метою розширення виробничої кооперації і спільного під-ва.
Завдання:
1)формування інфраст бізнесу через створення спільних фін мереж,
2)спільне будівництво об”єктів трансп інфраст,
3) комплексне використання ресурсів Чорного моря 4)співробітництво в роз-ку паливно-сировинної бази регіону у справі раціонального енергоспоживання 5)співробітництво в агропромисловій сфері
6)кооперація в роз-ку уніфікованої митної с-ми та вироблення ефект механізму розрахунків з метою створення Чорном-го платіжного союзу.
Проблеми - функції регулювання зовн торгівлі в кр.-учасницях реалізуються на різних рівнях: істотно різняться механізми, інструменти, стратегії і тактики регулювання, масштаби, терміни та глибина участі у ГАТТ, відмінності в інвестиційній галузі.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Наверх ↑