1. Акредитивна форма міжн. розрах. Види акредитивів.

Акредитив – угода, де банк зобов’язується за проханням клієнта оплатити документи третій особі на користь якого відкрив акредитив, чи оплатити акцепт трати, яку виставив бенефіціар. Чи негоціацію(купівлю0 документів. Виставлені йому експортером відповідно до певних умов.

Акредитив за формою буває:

 – грошовий ( виплачуються у зазначеній валюті, або у валюті крани. Де акредитиви пред’являються, за курсом на день платежу) – це іменний грошовий документ, в якому зазначено розпорядження банку про виплату власнику вказаної суми повністю або частинами.;

– товарний (документарний) - передбачає, що покупець дає доручення банку, який обслуговує, відкрити такий товарний акредитив, де вказується найменування товару та документи, які необхідно пред’явити для отримання платежу.

Види акредитивів різноманітні і поділяються:

1. З точки зору можливості зміни або анулювання акредитива банком-емітентом:

без відзивний

відзивний

2. З т. з. додатк. зобов’язань іншого банку по акредитиву:

підтверджений

непідтверджений

3. З т. з. важливості поновлення акредитива:

роловерні (револьверні, поновлені)

4. З т. з. можливості використання акредитивом другим бенефіціаром (безпосереднім постачальником товару)

переказні

5. З т. з. існування валютного покриття

покритий

непокритий

6. З т. з. можливостей реалізації акредитиву:

акредитиви з платою проти документів

акредитиви з відстроком платежу

акредитиви з негоціацій документів.

2. Базисні умови постачання в міжн торгівлі: види і значення.

Базисні умови зовнішньоторговельного контракту купівлі-прода­жу – умови, що встановлюють базис ціни залежно від того, чи включаються витрати на транспортування в ціну товару чи ні.

Збірник “ІНКОТЕРМС-90”, виданий у 1990р характеризує обов’язки продавця та місце переходу права власності на товар. Залежно від ступеня розподілу між продавцем і покупцем зо­бов’язань умови інкотермс можна поділити:

Група Е – (EXW – Франко-завод) зобов’язання продавця та покупця при здійсненні поставки на умові франко-завод, зобов’язання продавця вважаються виконаними після того, як він представив покупцеві товар на своєму пп.

Група С – (CFR – Вартість і фрахт, CIF – Вартість, страхування і фрахт, CPT – Перевезення сплачене до, CIP – Перевезення і страхування сплачені до) умови, коли продавець звільняється від відпові­дальності та ризику з моменту передачі товару перевізнику у своїй країні, хоч і зазнає витрат на всю вартість транспортування товару у країну покупця.

Група D: “Поставлено на кордон” - DAF; “Поставлено з борту судна” - DES; “Поставлено з пристані” - DEQ; “Поставлено без сплати мита” - DDU; “Поставлено зі сплатою мита” - DDP. Відповідно до цих умов продавець не очищує товар для імпорту або повинен отримати усі необхідні імпортні ліцензії, оплатити мито, митні збори та податки.

Група F – (FCA – “Франко-перевізник”, FAS – “Франко-вздовж борту судна”, FOB – “Франко-борт судна”. Відповідно до цих умов продавець вважається таким, що виконав свої зобов’язання, після того, як він передав товар перевізнику згідно з інструкціями, отриманими від продавця. Ці умови передбачають, що в обов’язки покупця входить вибір перевізника, укладання з ним договору перевезення. Продавець повідомляє покупцеві про готовність товару до відвантаження, після чого покупець укладає договір перевезення і дає продавцеві інструкції з приводу того, кому, коли і як передати куплений товар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64  Наверх ↑