143.Хар-ка основних видів операцій на міжн товарних біржах. Їх особливості та необхідність.
Товар біржа – установа, в якій здійснюється купівля-продаж одного товару певними партіями на основі взаємозв”язку попиту-пропозиції. В широкому розумінні виступає як організований ринок товарних ресурсів.
Міжн біржова торгівля-це організ форма міжн оптової торгівлі масовими товарами, що мають стійкі та чіткі якісні параметри,здійснювані у вигляді систематичних міжн операцій з купівлі продажу.
1). Операції на реальний товар-продавець зобов язаний поставити товар на біржу, а покупець забрати.
а).СПОТ – поставка та оплата товару в межах 15 днів.
б).КЕW – оплата готівкою.
в).Форвард – операція на поставку товару в майбутньому в межах 3 років.
2). Операції на нереальний товар:
а). фючерсні – не передбачають реальний продаж товарів у строк, але продаються документи на володіння товару.
б).хеджирування – це заключення дійсної та ф”ючерсної угоди одночасно.
в).опціон- операції по придбанню цінних паперів, товарів на визначених умовах в майбутньому, з фіскацією цін на момент укладання угоди або на час придбання.
г).спекулятивні операції – повязані з продажом документів на володіння товаром з врахуванням зниження чи збільшення цін.
На біржах здійснюється угоди по товарах масового попиту,якісно однорідним і взаємозамінним,що дає змогу вести торгівлю без представлення товарів, а по описам і зразкам. Сьогодні кон’юнктура бірж торгівлі та ситуація на біржі – 1 з найваж показників динаміки світ товар ринків взагалі.
144.Хар-ка основних інструментів стимулювання експорту.
Сучасний механізм стимулювання експорту розвинених держав характеризується великою кількістю форм та інструментів.
Державне кредитування - держава встановлює зниження відсоткової ставки по експортним кредитам і продовжує строки кредитування експорту. З цією метою в державах створюються спеціальні банки, організації, фонди, які надають кредити для експортерів.
Змішане кредитування -надання коштів каналам допомоги. Для фірм, що експортують свою продукцію у країни, що розвиваються.
Державне страхування експортних кредитів. Державні гарантії є істотною підтримкою в конкурентній боротьбі. Страхування здійснюється за низькими ставками, що дозволяє значно підвищити зацікавленість пропозиції в продажу товарів на зовнішній ринок
Податкові пільги для експортерів. Ця форма стимулювання експорту залежить від застосування тієї чи іншої податкової системи.
Виділення субсидій на експорт. Бюджетні виплати національним експортерам, що дає змогу продавати товар іноземним покупцям за цінами нижчими, ніж на внутрішньому ринку. Використовується в тому випадку, коли йде гостра конкуренція.
Організація та інформаційне сприяння з боку держави в експорті. Це організація торгових виставок та ярмарок за кордоном, командирування торгових місій за кордон, виявлення практичної допомоги з боку апарату посольств, забезпечення фірм торгово-економічною інформацією.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Наверх ↑