137. Форми міжнародної інтеграції.Характеристика і приклади.
Міжнар ек інтег можна визначити як якісно-новий -етап роз-ку , що передбач зближення і переплетіння всіх ст.-р нац гос-в.
1 передумовоюМЕІ є суч наук тех. револ
2.передум є соц екон однорід-ть нац гос-в, що зближуються.
3.передумовою МЕІ –наявність достатньо-високих і близьких рівнів екон роз-ку країн, що інтегруються
4. передумова пов’язана з наявністю тривалого періоду і досвіду взаємного екон спів робіт-ва групи країн
Ф-ми МЕІ:
Зона преференційної торгівлі-між країнами зменш-ся тарифні бар’єри
Зона вільної торгівлі- відмін-ся мито
Митний союз-єдиний тариф країн у митномуу союзі, щодо ін країн
Спільний ринок- вільне пересування фак-ів іир-ва
Екон союз-єдина екон політ ЄЕС
Політ союз- повна інтеграція ( СССР)
Сучасні особливості процесів МЕІ: динаміз, нерівномірність роз-ку інтеграл процесів, роз-ок десінтеграц-их процесів (розпад СССР), глобалізація
138.Формування і розвиток світ ринку позичкових капіталів.
Світ ринок позич-их кап-ів -механізм акумуляції та перерозподілу світ фін рес-ів, який діє під впливом попиту та пропозиції на позичковий кап-л з боку позичальників та кредиторів з різних країн. Визначають світовий ринок позичкових кап-ів ще як частину ринку позичкових кап-ів, де здійс-ся рух грошового кап-лу між країнами на умовах повернення і сплати %, а також фор-ся попит і пропозиція на кап-л.
Світ ринок позич капіталів сформувався на основі 4 типів структур: функціональна: світ грош ринок: міжбанківський ринок., світ кредитний ринок, світ ринок цінних паперів. Інституціональна: відображає відносини між професіональними фін посередниками, кредиторами та позичальниками різних країн. Географ відображає рух кап-ів між країнами, групами країн, регіонами світу через між нар фін-ві центри. Валютна склад-ся з нац ринку валюти; міжн ринку валюти; євроринку валюти.
Тенденції розвитку світ ринку позичк капіталів:
1). Збільшення обсягу та ролі облігацій в іноз валюті на евроринку валюти.
2). Зниження ролі долара;
3). Збільшення ролі інших іноз валют: нім марка, японська йена, швейцарський франк.
139.Функціональна, географічна, інституційна та валютна структури світ ринку позичкових капіталів.
Світ ринок позич-их кап-ів -механізм акумуляції та перерозподілу світ фін рес-ів, який діє під впливом попиту та пропозиції на позичковий кап-л з боку позичальників та кредиторів з різних країн. Визначають світовий ринок позичкових кап-ів ще як частину ринку позичкових кап-ів, де здійс-ся рух грошового кап-лу між країнами на умовах повернення і сплати %, а також фор-ся попит і пропозиція на кап-л.
Функціональна стр-ра:
Світ грош ринок – попит та пропозиція капіталу, що функціонує як міжн засіб платежу та отримання.
Міжбанківський ринок – сукупність відносин між банками щодо надання позичок.
Світ кредитний ринок – сукупність кредитних відносин, які функціонуют в масштабах світ госп-ва, попит та пропозиція кредитів в міжн сфері.
Світ ринок цінних паперів – попит та пропозиція цінних папер на міжн рівні.
Інституціональна ст.-ра відображає відносини між професіональними фін посередниками (транснац банки, фін компанії, фондові біржі, кредитно-фін установи), кредиторами та позичальниками (офіційні інвестори, приватні банки, страхові компанії, ТНК) різних країн.
Географ ст-ра відображає рух кап-ів між країнами, групами країн, регіонами світу переважно через між нар фін-ві центри.
Валютна ст-ра склад-ся з 3 елементів:
1.нац ринку валюти-викор-ня позичальниками та кредиторами нац валюти даної країни
2.міжн ринку валюти-хар-ся викор-ям нац валюти і міжнар коллект-ої валюти.
3.євроринку валюти- відношення між позичальниками та кредиторами з приводу використання грошових засобів в валютах, що ф-ть як позичковий кап-л поза країн свого походження.
140.Хар-ка видів міжн торгівлі.
МТ-– іст найдавніша та найбільш масштабна форма МЕВ за обсягами взаємних звязків між країнами, це обмін товарами та послугами між державно оформленими господарствами.
Систематизація видів МТ проводяться за:
1).специфікою об’єкту: торгівля товарами та послугами. Торгівля товарами: сировинними, паливними, продовольчими, напівфабрикатами, готовими виробами (виробничого призначення, широкого вжитку, машинами, устаткування). Торгівля послугами: авіа, авто, залізничного транспорту, фінансами, інтелектуальними цінностями.
2).специфікою взаємодії субєктв: традиційна – експорт та імпорт товарів та послуг; у межах кооперації – торгівля товарами, яка здійснюється на основі довгострокових угод; зустрічна – бартер, операції на компенсаційній основі.
3).специфікою регулювання: звичайна – здійснення регулювання в повному обсязі згідно з нац зак-вом, дискримінаційна – введення обмежень державою на експортно-імпортні операції, преференційна – торгівля, при здійсненні якої використовуються пільги.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Наверх ↑