97.Роль базисних умов постачання в формування ціни на світ ринку.
Базисними умови зовнішньоторгового контракту купівлі-продажу називаються тому, що встановлюють базис ціни залежно від того, чи включаються витрати на транспортування (та інші витрати) в ціну товару чи ні.
Сьогодні використовується збірник, виданий у 1990 р. під назвою “ІНКОТЕРМС-90”.
Залежно від ступеня розподілу між продавцем і покупцем зобов'язань умови інкотермс можна поділити на чотири групи:
Група Е регламентує зобов'язання продавця та покупця при здійсненні поставки тільки на умові франко-завод. За цієї умови зобов'язання продавця вважаються виконаними після того, як він представив покупцеві товар на своєму підприємстві. Продавець не відповідає за повантаження товару на наданий покупцем транспортний засіб чи очистку товару від мита на експорт, прийому товару покупцем,. За контрактам на С-умовах продавець звільняється від відповідальності та ризику з моменту передачі товару перевізнику у своїй країні, хоч і зазнає витрат на доставку товару у країну покупця. Продавець зобов'язаний оплатити перевізнику всю вартість траспортування товару
Група D передбачає умови: “Поставлено на кордон” - DAF; “Поставлено з борту судна” - DES; “Поставлено з пристані” - DEQ; “Поставлено без сплати мита” - DDU; “Поставлено зі сплатою мита” - DDP.
Контракти на D-умовах можна поділити на дві категорії. До першої належать контракти, укладені на умовах “Поставлено на кордон”, “Поставлено з борту судна” та “Поставлено без сплати мита”.Відповідно до цих умов продавець не очищує товар для імпорту. У другу категорію входять: “Поставлено з пристані” та “Поставлено зі сплатою мита”. За цими умовами продавець повинен отримати усі необхідні імпортні ліцензії, а також оплатити мито, митні збори та податки. Умови групи F - продавець зобов'язаний доставити товар у вказане місце, беручи на себе всі витрати та ризик щодо поставки товару. Тому контракти на F -умовах відносяться до групи “доставкових контрактів”,
98. Роль соціально-культурного середовища в розвитку МЕВ.
Середовище МЕВ - зовнішні по відношенню до суб’єктів МЕВ політико-правові, економічні, соціально-культурні та інфраструктурні умови реалізації форм МЕВ на різних рівнях.
Характеристика факторів соціально-культурного середовища. Фактори соціально-культурного середовища визначаються поведінкою людей, яка базується на фізіологічних, особистих психологічних та соціальних факторах та виражається у певних культурних формах.
Людська поведінка формується під впливом соціального середовища та під впливом фізіологічних та соціальних засад.
Основними характеристиками є :
- мотивація до праці – чим розвинена країна, тим більше прогресивних видів заохочення до праці там використовується, тим краще трудове законодавство. Це приваблює висококваліфіковані трудові ресурси.
- освіта
- взаємовідносини
- відношення до природи
- морально-етичні норми поведінки людини – чесність, пунктуальність.
- культура – система моральних цінностей, традицій
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Наверх ↑