115. Субєкти МЕВ. Класифікація і хар-ка. Субєкти МЕВ України.
Суб”єкти МеВ – це учасники, здатні незалежно і активно діяти з метою орган своїх ек. інтересів.
Фіз..особи наділені правоздатністю і дієздатністю, виступають переважно як індивідуальні комерсанти, можуть створювати інд пп, яке засновано на особистій власності фіз особи та виключно на її праці.
Юр. Особи: публічного права:
-держава у якості казни може розміщувати замовлення на вир-во техніки, зброї, транспорт засобів, фінансувати бюджет.
-підрозділи держ апарату і держ терит обєднання можуть виступати як замовниками так і виконавцями замовлень.
-громадсько-політичні організації і орг держ значення: партіїї, профспілки, тов-ва тощо.
Приватного права:
-тов-ва: повні, командитні (визначення).
-акціонерні тов-ва: закриті, відкриті.
-тов-ва з обмеженою відповідальністю.
Об”єднання фіз.або юр.осіб: (асоціації, консорціуми, концерни, виробничі обєднання, наукво-вир обєднання, холдинги) пп мають право на добровільних засадах обєднувати свою виробничу, наукову, комерційну та інші види д-сті, якщо це не суперечить чинному антимоноп зак-ву.
Держава: пряма або опосередкована участь у МЕВ, що здійснюються усіма іншими субектами МЕВ, моливість найбільш повно реалізувати принципи МЕВ, володіння сувереністю.
Міжнар.організації - участь у МеВ в залежності від мети створення і завдань: представницькі ек спеціалізовані орг-ії, транснац корпорації – міжн обєднання, що безпосередньо займаються ек д-стю у світових масштабах і мають філії у багатьох країнах.
116.Суперечності розвитку спільних пыдприэмств в Україні.
СП—це підприємства, які передбачають об’єднання матеріальних, науково-технічних, трудових ресурсів і фінансових засобів партнерів з метоюдосягнення максимального прибутку.
В Україні іноземні інвестори мають реальні можливості інвестувати свої капітали як в розвиток інфраструктури (транспортні шляхи, телекомунікації і т.д.), так і в галузі, де можуть дешево вироблятися конкурентноспроможні на країнитак і за її межами (с/г, машинобудування і т.д.).Зараз іноземні інвестори в Україні—це або великі компанії, які можуть собі дозволити високий ступінь ризику в інвестиційній діяльності, або підприємці які займаються безпосередньо ю діяльністю в невеликих обсягах.
Фактори, які свідчать про привабливість України для іноземних інвесторів: новий ринок збуту, високий рівень освіченості населення, вигідне географічне розташування, існуюча інфраструктура
Умови, що негативно впливають на розвиток СП в Україні
-припливу іноземного капіталу заважають часті зміни в законодавстві України
-неконвертованість національної валюти
-довгий процес приватизації
-обмеження приватної власності на землю
-конфіскаційний характер оподаткування
-затяжні ринкові реформи
Суперечність розвитку СП в Україні полягає в тому, що хоч Україна і є дуже приваливою для іноземних інвесторів, але вищеназвані умови перешкоджають іноземному інвестуванню.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Наверх ↑