149.Хар-ка субєктів МЕВ та їх взаємовідносини. Субєкти МЕВ України.
Суб”єкти МеВ – це учасники, здатні незалежно і активно діяти з метою орган своїх ек. інтересів.
Фіз..особи наділені правоздатністю і дієздатністю, виступають переважно як індивідуальні комерсанти, можуть створювати інд пп, яке засновано на особистій власності фіз особи та виключно на її праці.
Юр. Особи: публічного права:
-держава у якості казни може розміщувати замовлення на вир-во техніки, зброї, транспорт засобів, фінансувати бюджет.
-підрозділи держ апарату і держ терит обєднання можуть виступати як замовниками так і виконавцями замовлень.
-громадсько-політичні організації і орг держ значення: партіїї, профспілки, тов-ва тощо.
Приватного права:
-тов-ва: повні, командитні (визначення).
-акціонерні тов-ва: закриті, відкриті.
-тов-ва з обмеженою відповідальністю.
Об”єднання фіз.або юр.осіб: (асоціації, консорціуми, концерни, виробничі обєднання, наукво-вир обєднання, холдинги) пп мають право на добровільних засадах обєднувати свою виробничу, наукову, комерційну та інші види д-сті, якщо це не суперечить чинному антимоноп зак-ву.
Держава: пряма або опосередкована участь у МЕВ, що здійснюються усіма іншими субектами МЕВ, моливість найбільш повно реалізувати принципи МЕВ, володіння сувереністю.
Міжнар.організації - участь у МеВ в залежності від мети створення і завдань: представницькі ек спеціалізовані орг-ії, транснац корпорації – міжн обєднання, що безпосередньо займаються ек д-стю у світових масштабах і мають філії у багатьох країнах.
150.Хар-ка та розвиток світ ринку позичкоих капіталів.
Світовий ринок позичкових капіталів можна визначити як механізм акумуляції на перерозподілі світових фінансових ресурсів, котрий діє під впливом попиту та пропозиції на позичковий капітал з боку позичальників і кредиторів з різних країн. Інституціональна структура світового ринку позичкових капіталів складається з вкладників (тих, чиї кошти акумулюються), позичальників (споживачів капіталу) і посередників (акумуляторів і постачальників капіталів). Географічна структура світового ринку позичкових капіталів відображає рух капіталів між країнами, групами країн, регіонами світу переважно через міжнародні фінансові центри. Основні міжнародні фінансові центри: Нью-Йорк, Лондон, Цюріх, Франкфурт-на-Майні, Токіо, помітно стверджуються такі як Сінгапур, Гонконг, Бахрейн, Панама, Багамські, Кайманові, Нідерландські та Антильські острови. Тенденції розвитку:
-взаємопроникнення національних ринків капіталів;
-переважання вивозу капіталів у розвинені країни над вивозом капіталів у країни, що розвиваються;
-посилення руху приватних капіталів між промислово розвиненими країнами;
-загальне зниження долі країн, що розвиваються, на ринку капіталів.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Наверх ↑