145.Хар-ка основних світ ринків робочої сили.
Міжнародна міграція робочої сили набуває глобального характеру. У світі утворились постійні ринки робочої сили.
Перший ринок традиційно належить США, Канаді та Австралії, трудові ресурси яких склалися історично за рахунок іммігрантів. США і надалі залишається країною, яка притягує емігрантів. Але в міграційних потоках, які скеровані США, Канаду і Австралію, знизилась частка мігрантів з Європи і зросла їх кількість із Латинської Америки та Азії (китайці, японці, індонезійці, філіппінці). Серед емігрантів, які виїжджають в США, значна частка вчених та кваліфікованих спеціалістів. Потік низько кваліфікованої робочої сили носить нелегальний характер. Щорічно в США, Канаду виїжджає близько 900 тис. чоловік.
Другий ринок – країни Західної та Північної Європи. Велику роль у використанні іноземної робочої сили зіграло створення ЄС, одним з елементів якого є спільний ринок робочої сили. Основу міграційного потому у високо розвинуті країни – Німеччину, Англію, Францію, Австрію, Нідерланди складають з Туреччини, Португалії, Польці, Іспанії, Грації, Угорщини, Чехії, Білорусії, а також з Індії, Пакистану, Афганістану, В’єтнаму та інших країн, що розвиваються . характерним для Західної Європи є переїзд робітників з однієї високорозвинутої країни в іншу. На цьому ринку проводиться політика рееміграції, тобто країни Західної Європи розвивають програми для того, щоб емігранти повертались додому. Щорічно в ці країни виїжджає 180 тис. чоловік.
Третій ринок – район нафтовидобувних країн Близького Сходу. Основними країнами регіону, що приймають, є Об’єднані Арабські Емірати, Катар, Кувейт, Аман, Бахрейн. Емігранти в основному зайняті в нафтовидобувних галузях, також в низькооплачуваних та тяжких видах праці.
Четверний ринок – Латинська Америка. Інтенсивними є міграційні потоки між латиноамериканськими країнами. Значна частина робочої сили переміщається з Колумбії, Чилі, Сальвадору в Аргентину, Бразилію, Венесуелу.
146. Характеристика політичного союзу як форма міжнародної інтеграції.
МЕІ представляє собою вищий рівень розвитку МЕВ, сутність якого полягає в зближенні країн світу та їхніх суб’єктів в усіх сферах людського життя на основі спільності загальнолюдських інтересів. Однією з найвищих форм МЕІ є політичний союз – це об’єднання країн на основі укладання спільного договору з метою проведення спільної політики в усіх сферах суспільного життя: військовій, дипломатичній, економічній, культурній та інших. Прикладом може слугувати СРСР.
147.Хар-ка проблем розвитку вільних ек зон в Україні
Створення вільних економічних зон є одним з надзвичайно важливих факторів активіза-ції залучення іноз. інв.Першою в Україні була Північно-Кримська експеримент.ек.зона “Сиваш”(1995, діє до 2001).
Недоліки:
-немає чітко сформованих цілей її заснування, не визначено її функціональний тип та галузеву спеціалізацію
-встановлені пільги мають обмежене коло дії і полягають у знижені тільки орендної плати за землю(до 15%)
ВЕЗ “Славутич” (1998, до 1 січня 2010), організована з метою створення нових робочих місць для працівників ЧАЕС. Передбачає звільнення від ввізного мита та ПДВ імпорту сировини, матеріалів, устаткування, що призначене для використання на території ВЕЗ.
ВЕЗ “ Донецьк” та “Азов”(строком на 60 років). Передбачає звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ товарів ввезених з-за меж митної території Укр..для використання в межах ВЕЗ, прибуток платників податків оподатковується за ставкою 20% незалежно від форми власності. По суті, прикриваючись ідеями ВЕЗ, в Донецьку знижено на 1\з податковий тиск на діючі підприємства, чого недостатньо для економ.ефективної діяльності ВЕЗ.
ВЕЗ “ Закарпаття” та “Полісся”-покликані на вирішення соц. питань.
Недоліки створення ВЕЗ в Укр..:
1-рішення про створення приймаються з мотивів швидкого радикального поліпшення соц.-екон.або екологічної ситуації, а розрахунки його фін.-екон.ефективності відходять на другий план.
2-ВЕЗ не мають відпрацьованої нормативно-правової бази
3-у створених ВЕЗ основна увага приділяється наданню податкових
148.Хар-ка спільного ринку як форми міжн інтеграції. МЕІ представляє собою вищий рівень розвитку МЕВ, сутність якого полягає в зближенні країн світу та їхніх суб’єктів в усіх сферах людського життя на основі спільності загальнолюдських інтересів. Спільний ринок – це об’єднання національних ринків декількох країн в єдиний великий ринок з вільним переміщенням в його межах капіталів, товарів, послуг і робочої сили – прикладом може бути ЄС.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Наверх ↑