145.Хар-ка основних світ ринків робочої сили.

Міжнародна міграція робочої сили набуває глобального характеру. У світі утворились постійні ринки робочої сили.

Перший ринок традиційно належить США, Канаді та Австралії, трудові ресурси яких склалися історично за рахунок іммігрантів. США і надалі залишається країною, яка притягує емігрантів. Але в міграційних потоках, які скеровані США, Канаду і Австралію, знизилась частка мігрантів з Європи і зросла їх кількість із Латинської Америки та Азії (китайці, японці, індонезійці, філіппінці). Серед емігрантів, які виїжджають в США, значна частка вчених та кваліфікованих спеціалістів. Потік низько кваліфікованої робочої сили носить нелегальний характер. Щорічно в США, Канаду виїжджає близько 900 тис. чоловік.

Другий ринок – країни Західної та Північної Європи. Велику роль у використанні іноземної робочої сили зіграло створення ЄС, одним з елементів якого є спільний ринок робочої сили. Основу міграційного потому у високо розвинуті країни – Німеччину, Англію, Францію, Австрію, Нідерланди складають з Туреччини, Португалії, Польці, Іспанії, Грації, Угорщини, Чехії, Білорусії, а також з Індії, Пакистану, Афганістану, В’єтнаму та інших країн, що розвиваються . характерним для Західної Європи є переїзд робітників з однієї високорозвинутої країни в іншу. На цьому ринку проводиться політика рееміграції, тобто країни Західної Європи розвивають програми для того, щоб емігранти повертались додому. Щорічно в ці країни виїжджає 180 тис. чоловік.

Третій ринок – район нафтовидобувних країн Близького Сходу. Основними країнами регіону, що приймають, є Об’єднані Арабські Емірати, Катар, Кувейт, Аман, Бахрейн. Емігранти в основному зайняті в нафтовидобувних галузях, також в низькооплачуваних та тяжких видах праці.

Четверний ринок – Латинська Америка. Інтенсивними є міграційні потоки між латиноамериканськими країнами. Значна частина робочої сили переміщається з Колумбії, Чилі, Сальвадору в Аргентину, Бразилію, Венесуелу.

146. Характеристика політичного союзу як форма міжнародної інтеграції.

МЕІ представляє собою вищий рівень розвитку МЕВ, сутність якого полягає в зближенні країн світу та їхніх суб’єктів в усіх сферах людського життя на основі спільності загальнолюдських інтересів. Однією з найвищих форм МЕІ є політичний союз – це об’єднання країн на основі укладання спільного договору з метою проведення спільної політики в усіх сферах суспільного життя: військовій, дипломатичній, економічній, культурній та інших. Прикладом може слугувати СРСР.

147.Хар-ка проблем розвитку вільних ек зон в Україні

Створення вільних економічних зон є одним з надзвичайно важливих факторів активіза-ції залучення іноз. інв.Першою в Україні була Північно-Кримська експеримент.ек.зона “Сиваш”(1995, діє до 2001).

Недоліки:

-немає чітко сформованих цілей її заснування, не визначено її функціональний тип та галузеву спеціалізацію

-встановлені пільги мають обмежене коло дії і полягають у знижені тільки орендної плати за землю(до 15%)

ВЕЗ “Славутич” (1998, до 1 січня 2010), організована з метою створення нових робочих місць для працівників ЧАЕС. Передбачає звільнення від ввізного мита та ПДВ імпорту сировини, матеріалів, устаткування, що призначене для використання на території ВЕЗ.

ВЕЗ “ Донецьк” та “Азов”(строком на 60 років). Передбачає звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ товарів ввезених з-за меж митної території Укр..для використання в межах ВЕЗ, прибуток платників податків оподатковується за ставкою 20% незалежно від форми власності. По суті, прикриваючись ідеями ВЕЗ, в Донецьку знижено на 1\з податковий тиск на діючі підприємства, чого недостатньо для економ.ефективної діяльності ВЕЗ.

ВЕЗ “ Закарпаття” та “Полісся”-покликані на вирішення соц. питань.

Недоліки створення ВЕЗ в Укр..:

1-рішення про створення приймаються з мотивів швидкого радикального поліпшення соц.-екон.або екологічної ситуації, а розрахунки його фін.-екон.ефективності відходять на другий план.

2-ВЕЗ не мають відпрацьованої нормативно-правової бази

3-у створених ВЕЗ основна увага приділяється наданню податкових

148.Хар-ка спільного ринку як форми міжн інтеграції. МЕІ представляє собою вищий рівень розвитку МЕВ, сутність якого полягає в зближенні країн світу та їхніх суб’єктів в усіх сферах людського життя на основі спільності загальнолюдських інтересів. Спільний ринок – це об’єднання національних ринків декількох країн в єдиний великий ринок з вільним переміщенням в його межах капіталів, товарів, послуг і робочої сили – прикладом може бути ЄС.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64  Наверх ↑