119.Сутність, рівні та фактори ровитку міжн ек інтеграції.
МЕІ—це об’єктивний процес зближення країн світу та їхніх су’єктів у всіх сферах людського життя на основі спільності загальнолюдських інтересів.
МЕІ означає:
-співробітництво між національними господарствами різних країн з частковою або повною їхньою уніфікацією.
-Зближення ринків кожної з країн з метою створення одного більшого, тобто спільного ринку.
Рівні розвитку МЕІ:
-Взаємодія на рівні підприємства та організацій (створення ТНК, МНК).
-Взаємодія на рівні держав.
-Взаємодія на рівні партій і організацій, соціальних груп, окремих громадян різних країн.
-Інтеграційне угрупування як результат міжнародного об’ єднання.
Економічна інтеграція визначається наступними важливими факторами:
-Інтернаціоналізація вир-ва і створення міжнародних монополій нового типу (ТНК, МНК).
-Глибинні зрушення в структурі міжнародного поділу праці, коли виробничі зв’язки утворюють тісну взаємодію між фірмами і всередині окремих компаній створюючи “цеха одного заводу” з широко розвинутою внутрішньогалузевою спеціалізацією.
-НТП , який виводить інтернаціоналізацію ринку і вир-ва на якісно новий рівень.
-Відритість нац економік і свобода торгівлі.
-Лібералізація міжнародного обміну.
120.Суть і еволюція ТНК.
Транснаціональні корпорації—головні суб’єкти міжнародної виробничої та інвестиційної діяльності.
Діяльність ТНК включає в себе виробничо-інвестиційну, фінансово-кредитну, сервісно-збутову (маркетингову) , торгівельну діяльність та ін види світогосподарських зв’язків.
У наш час увесь світ покритий густою мережею ТНК.Загальні зарубіжні активи ТНК досягли астрономічної суми. Серед ТНК виділяють більше 20 гігантів, переважна кількість яких є американськими. На американські ТНК тепер припадає приблизно половина всієї суми прямих інвестицій і 50% суми всіх продаж. Рух капіталу і товарних потоків здійснюється переважно між материн і дочірними компаніями і філіалами, які перебувають під “стріхою” одних ТНК. Ця особливість стала визначальною для сучасних міжнародних економічних відносин. Сучасні ТНК—це не лише американ, англ, франц , італійскі корпорації, але й корпорації таких індустр-х держав як Гонгконг, Таїланд, Пд Корея, Сінгапур деяких країн Лат Америки. З формуванням ринкової економіки і докорінної перебудови системи зовнішньо-економічних зв’язків у країнах Сх Європи з’являються нові форми транснаціональної виробничої та інвестиційної діяльності. Йдеться передусім про СП за участю іноземного капіталу. Важливою передумовою розширення виробничої та інвестиційної діяльності є створення вільних економічних зон.
121.Суть і мотивація міжн бізнесу.
МБ - сфера практичної реалізації господ.операцій між контрагентами з 2 і більше країн. Це підприємництво, яке здійснюється в міжн сфері і екон суть якого розкривається в господ операціях, в яких прймають участь суб”єкти світ господарства.
Основні цілі МБ:
1).Розширення ринку збуту продукції, послуг, капіталу робочої сили.
2).Отримання нових джерел ресурсів.
3).Здійснення диверсифікації (розширення) вир-ва.
Мотивація МБ:
-Збільшення об’єму продажу.
-Зменшення стягненя вир-ва.
-Диверсифікація діяльності.
122.Суть і чинники міжн міграції роб сили.
Міграція робочої сили—це процес її стихійного чи організованого переміщення в межах національного чи міжнародного ринків праці, зумовлений характером розвитку продуктивгих сил і виробничих відносин, дією економічних законів.
Масовий переїзд роб сили здійснюється головним чином і метою пошуку роботи і забезпечення сім’ї засобами існування. Між. ек. вкл. такі процеси: еміграція—виїзд із однієї країни певних контингентів людей. Іміграція—в’їзд їх в іншу країну. Рееміграція—процес повернення емігрантів на батьківщину.
Головна причина мігр-ї робочої сили полягає в економічних умовах життя трудящого населення.
Сьогодні основним постачальником роб сили на світовий ринок є слаборозвинуті в економічному відношенні країни, для яких характерний високий безробіття.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Наверх ↑