113. Структура світового фінансового ринку.
Світовий фінансовий ринок – система відносин попиту і пропозиції щодо фінансового капіталу, що функціонує у міжнародній сфері в якості покупних і платіжних засобів, кредитів, інвестиційних ресурсів.
Весь фінансовий ринок складається з двох частин:
кредитний ринок – де грошові ресурси рухаються на принципах поверненості, терміновості, платності і гарантованості; та
ринок цінних паперів – на якому відбувається купівля і продаж фінансових зобовязань і таким чином здійснюється процес інвестування.
Критерієм їх виділення виступає тип фінансових зобовязань чи інструментів, що використовуються. Якщо вільна купівля-продаж неможлива, то ми маємо справу з кредитним ринком. Там же, де зобовязання чи інструменти купуються і продаються, покупці і продавці виступають учасниками ринку цінних паперів.
З іншого боку, залежно від термінів реалізації майнових прав – короткі (до року) і більш тривалі – розрізняють:
грошовий ринок – система відносин попиту і пропозиції фінансових ресурсів, що надаються на короткостроковий термін. Грошовий ринок в свою чергу складається з: облікового ринку, на якому основними інструментами є казначейські й комерційні векселі та інші види короткострокових зобовязань; міжбанківського ринку, на якому залучаються тимчасово вільні грошові ресурси кредитних закладів і розміщуються у формі міжбанківських депозитів на короткі строки (1,3,6 місяців, до 1-2 років); валютного ринку, який обслуговує міжнародний платіжний обіг, повязаний з оплатою грошових зобовязань юридичних і фізичних осіб різних країн;
фондовий ринок (ринок капіталів) – система довгострокових позик на міжнародному рівні, коли капітал використовується позичальниками для фінансування капіталовкладень. Фондовий ринок в свою чергу складається з: ринку середньо- та довгострокових кредитів; ринку цінних паперів – інвестиційний сектор міжнародного фінансового ринку, сфера наднаціонального обігу цінних паперів.
114.Ступінь участі України в СНД.
На сучасному етапі розвитку суспіль-ства та МЕВ дуже велике значення має інтеграція країн всього світу. Інтеграція є вища форма розвитку МЕВ. Вона створює сприятливі умови обміну това-рами. Це об'єктивний процес, який по-чався не дуже давно і триває сьогодні.
Що стосується України, то треба мати на увазі те, що в 1991 році Україна ста-ла незалежною державою, яку тоді ще не знали як державу. Однак з роками Україна зарекомендовала себе на полі-тичній арені як державу з багатим потенціалом та ресурсами. Зараз перед Україною стоять 3 шляхи:
1.Незалежний ек. розвиток без вход-ження в орг-ції.
2.Поставити стратегічною цілью стати членом європ. ек. союза.
3.Інтеграція в рамках СНД.
Як бачимо, перший варіант просто не-реальний. Другий випливає з того, що Україна не є автономним організмом. Вийти з ек. кризи для України дуже важко, оскільки вона загубила свої по-зиції і перетворилась у експортера си-ровини та ресурсів. Збільшились безробіття, смертність. Тому для України залишається один шлях: залучення іно-земних інвестицій.
Крім цього в найближчий час Україна не попаде в Європ. союз. Для того, щоб Україна попала в ЄЕС, необхідно згода всіх учасників. До цього ж Украї-на втрачає ринок СНД і живе в кредит Росії та Єроп. валютного фонда.
Гостра проблема ще в тому, що з 2000 року Україна повинна буде виплачува-ти валютному фонду по 7%. Тому в са-мий короткий час необхідно, щоб уряд з президентом вирішили і знайшли найбільш оптимальний шлях інтеграції України в світове суспільство.
Справа ще в тому, що Україна в полі-тичному плані має стратегічною ціллю входження в ЄЕС, а тактичною - інте-грацію в СНД, але це дуже ризиково, тому що має наслідки.
А отже для України зараз є один основ ний шлях інтеграції - це регіональна інтеграція в СНД, орієнтація на ринки збуту та налагодження стосунків з Росією. А вже після, коли Україна створить певний промисловий потенці-ал, вона зможе розглядати шляхи безпо середньої інтеграції в світове сусп-во навіть на своїх умовах.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Наверх ↑