77. Особливості міжнародного регулювання міграційних процесів на національному та міжнародних рівнях.
1)Національний рівень а)це односторонні (США ухвалила за візу $50)
б)це двохсторонні ,угоди про обмін роб.силою укладені(між Нім і Туреч.
Фран-Алжиром) в)іміграційну політику здійснюють спеціальні організації країн(нац служби іміграції при Мін. Праці або Мін. Внутрішніх справ
2)Наднаціональний рівень:1)Багатосторонні угоди (угода про кандинавський ринок праці).б)римський договір- одним із основних моментів про утворення
ЄС став принцип вільного переміщення.в) нормативні акти міжнародної організації праці(МОП)роб.сили та інших організацій Тут було укладено ряд
Міжнароддних преміщень роб.сили (-проти дискримінації мігрантів, їх соціального та економічного права).
78 Особливості розвитку інтеграційних процесів у Європі.
Розвиток інтеграції в Європі(створ ЄС) пройшов всі етапи: від зони вільної торгівлі до економ і вільного союзу. .Особливості розовитку інтеграційних процесів у Європі: 1)Європейське обеднання вугілля і сталі ( 1951р, набула чинності (спільний ринок) в 1952р.2)Єпроп економ співтовариство (Римська угода про створення ЄС укл 1957р, чинна l958p.)3)Європ співтовариство з атомної енергії(набула чинності в 1958р Євроатом).4)В 1967р утвор Європейський союз на базі злиття органів трьох раніше самостійних організацій (Фрн, Фр, Іт, Нідер, Бельгія, Люксемб.).Розвиток в рамках ЄС пройшов всі етапи дід зони вільної торгівлі до економ та вільного союзу 5) 1973р-вступ Англії, Данії, Ірландії.6)1981р всгуп Греції.7)1986р-вступ Іспанй, Португалії. 8)Лютий | . 1992р Маастріхт (Нідерланди)- підписаний договір про Євро союоз (ЄС).9)1995р-членами стали Австрія. Фінляндія, Швеція, Норвегія.
79.Особливості розвитку спільних пп В Україні.
Спільним підпри-вом можна назвати діяльність двох або більше підпри-в, що об'єднали свої зусилля на основі ко-операції. Підпри-ва ці можуть належа-ти як суб'єктам одної країни, так і суб' єктам з різних країн.
Під спільним підприємництвом розуміє ться діяльність, в якій бере участь спіль ний капітал, що утворився з пайових внесків партнерів з двох або більше країн.
За формою спільні підпри-ва можуть бути побудовані у вигляді товариств з обмеж. відповідальністю, командитних товариств або акціонерних товар-в.
Розглянемо становище СП на Україні.
Після розпаду колишнього СРСР Україна з'явилась як самостійна держа-ва з своєю економікою. Протягом нас-тупних декількох років відбувався спад в економиці України, який відображав-ся у всіх галузях господарства.
Однак на фоні цього повального спаду існувала все ж таки деяка ек. діяльність країни. Широкого розповсюдження здо була така форма підприємств, як спіль-ні підпри-ва, в більшості випадків з іно-земним капіталом або частично інозем-ним капіталом. Тоді це було необхід-ною умовою для відтворення укр. під-приємництва, тому з боку держави були застосовані всі міри щодо розвит-ку цих підпри-в та їх поширення. Про-тягом декількох років держава надава-ла цим підпри-вам великі пільги щодо вивезення капіталу за кордон, кредитів, аренди та інших послуг.
Однак починаючи з 1995 року політика держави щодо спільних підпри-в дещо змінилась. Було відмінено багато пільг для підпри-в цього типу, а іноді засто-совуються дуже жорсткі заходи. На-приклад, іноземець заробивший прибу-ток, після сплати всіх податків, нама-гаючись вивезти капітал за кордон повинен уплатити ще 15% суми. Тобто, як бачимо, певним чином держава стримує появу і розвиток СП. Це зрозу міло, тому що велика кількість капіталу вивозиться за кордон. Однак, на мою думку, це не дуже правильно, оскільки Україні потрібні іноземні інвестиції, якщо не у вигляді кредитів, то хоча б у вигляді СП.
80.Особливості формування ціни на світовому ринку.
Міжнародна (світова) ціна – це грошовий вираз інтернаціональної вартості виробництва.
У більш практичному плані міжнародна ціна – це ціна, за якою здійснюються великі комерційні роздільні експортно-імпортні операції з оплатою у вільноконвертованій валюті. Ключовою особливістю міжнародної ціни на відміну від внутрішньої є множинність, коли по одному й тому ж товару можуть встановлюватися різні ціни або ціна різного рівня.
Множинність міжнародних цін обумовлена наступними факторами:
відмінностями торгової політики по відношенню як до конкретних ринків, так і до тих чи інших імпортерів;
валютною державною та міждержавною політикою;
політикою протекціонізму;
відмінностями в методології та методиці розрахунку цін;
іншими факторами.
Виходячи з особливостей ціноутворення як правило виділяють дві основні групи цін:
на продукцію обробної промисловості;
на сировину.
Ціни в МТ систематизуються за наступними ознаками:
За напрямком товарних потоків:
Експортна ціна – ціна за якою товар реалізується зарубіжному контрагенту.
Імпортна ціна – ціна по якій товар купується у зарубіжного контрагента.
За умовами розрахунків:
Ціна комерційних угод - відображає інтернаціональну ціну виробництва при звичайному порядку здійснення угоди купівлі-продажу.
Ціна клірингових розрахунків – ціна товару, в якій враховані умови і особливості клірингу.
Ціна програм допомоги – ціна товару, в якій враховані умови і особливості реалізації програм допомоги.
Трансфертна ціна – ціна товару, по якій здійснюються внутрікорпораційні операції.
За повнотою врахування витрат:
Ціна нетто – чиста ціна товару на місці його купівлі-продажу.
Ціна споживання – сума затрат покупця, включаючи витрати на придбання та використання товару в нормативний строк.
За характером реалізації:
Оптова ціна – ціна товару при продажу його крупними партіями.
Роздрібна ціна – ціна товару при продажу його індивідуальному споживачу.
За мірою фіксації:
Контрактна ціна – ціна, яка встановлюється в контракті і виражається у валюті країни експортера, імпортера або третьої країни.
Тверда (firm, fixed price)– встановлюється в момент підписання контракту та не підлягає ніякому коригуванню впродовж терміну його дії. Тверда ціна використовується, в основному, при негайних поставках (від 1 до 14 днів), рідше при поставках на більш тривалі терміни. В контракті в цьому випадку робиться запис: “ціна тверда, зміні не підлягає”.
Рухома – фіксується в момент укладання контракту і може бути переглянута в подальшому, якщо ринкова ціна даного товару до моменту його поставки зміниться.
Змінна (sliding price) – ціна, що встановлюється в момент виконання контракту шляхом перегляду договірної ціни з урахуванням змін в виробництві, в період виконання тривалого термінового контракту (велике промислове обладнання, будівельні об’єкти, суднобудування і т.і.).
З наступною фіксацією (price to be fixed) – ціна за якою в контракті обговорюються умови фіксації та принципи визначення її рівня.
Ціна, яка публікується – ціна, яка повідомляється в спеціальних та фірмових джерелах інформації. Вони, як правило, відображають рівень світових цін. До них відносяться:
Довідкова ціна – ціна товару у внутрішній оптовій чи зовнішній торгівлі промислово розвинутих країн, що опубліковується в різних виданнях. Довідкові ціни грають роль відправного пункту, з якого починається процес узгодження ціни при укладанні угоди.
Біржове котирування – ціна товару, що являється об’єктом біржової торгівлі.
Аукціонна ціна – ціна товару, що являється об’єктом аукціонної торгівлі і відображає реальні угоди.
Статистична ціна – середня експортна ціна, на основі даних зовнішньоторговельної статистики шляхом ділення вартості товару на його кількість.
Ціни фактичних угод – ціни, що виражають окремі фактичні комерційні операції.
Ціни пропозицій крупних фірм – початковий рівень ціни товару, запропонований продавцем.
Довідкові ціни в більшості випадків являють собою так звані базисні ціни, тобто ціну товару визначеної кількості і якості в тому чи іншому раніш визначеному географічному базисному пункті. Базисні ціни встановлюються у відповідності з так званими базисними умовами постачання.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Наверх ↑