55. Міжн кредит, його функції та різновиди.
Міжнародний кредит– це форма руху позичкового капіталу у сфері МЕВ, пов”язана з наданням валютних і товарних ресурсів на умовах повернення, терміновості та сплати %.
Функції: забезпечивают перерозподіл мат та фін ресурсів між країнами; дозволяют ефективніше та найраціональніше використовувати фін та мат ресурси в майбутньому; прскорюют процес реалізації товарів, розширює межи міжн торгівлі; є оснвою володіння методами конкурентної боротьби на світ ринку тощо.
Класифікація:
1. За цільовим призначенням: прив’язані(комерц; інвестиційні) мають чітко виражений цільовий хар-р, закріплений у кредит угоді, фінансові-не мають чітко виражений цільовий хар-р, може використ. за будь-яким призначенням; емісія цінних папер, коли банки як посередники.
2. За джерелом: внутрішні - надаються внутр. кредиторами;іноземні - надаються іноз. кредиторами нац. позичальникам для здійснення зовнішньоекон. операцій;змішані - це кредити внутр і зовн. походження.
3. За кредиторами: приватні - надаються приват фіз. або юр. особами; держ- надаються уряд установами від імені держ; змішані - надаються різними кредиторами; між установ–кредит, який надається між орг-ціями.
4. За формою кредитування: товарні - міжн. кредит, що надається експортерами своїм покупцям у товарній формі;валютні - надається в грош формі.
5. За формою забезпечення: забезпечений - зебезпечен. матер. цінностями; бланковий - надається під зобов’язання боржника вчасно погасити його.
6. За строком дії: короткостр (година -1р) використ. в міжн. торгівлі;середньостр (1-7років) використ. в торгівлі машина-ми та обладнанням; довгостр (>7 р) викор. як інвестицій в інфрастр та вироб сферу.
56.Міжн поділ праці, його еволюція та фактори, що його обумовлюють.
МПП – розподіл праці між країнами у певних якісних і кількісних співвідношеннях, які харкт обміном між країнами, товарами, послугами та інш результатами суспільно корисної д-сті.
Іст.етапи становлення МПП :
З утворенням соц системи і її розширення після ІІ Св.війни виник розподіл продук функцій між країнами і народами, що призвело до змін в МПП.
Поч 60-хрр. – новий етап ПП, у зв”язку з розпадом колон систем капіталізму і виникнення нових незалеж країн в Азії, Африці, Лат. Оскільки в у 90-х рр..зруйнувався ССР, то країни, що утворились на його території стали постачальниками товарів добувної та обробної пром.
Розвиток залежить від 3 груп факторів:
-прир-геогр відмінності між країнами: прир-клімат умови, прир ресурси, територія, Ч населення, ек-географ положення.
-соц-ек відмінності між країнами:
1). Роб сила, науково-техн потенціал, вир апарат, масштаби та серійність вир-ва.
2). Темпи створення об’єктів вироб і соц інфраструктури,
3). Особливості іст розвитку, характер зовн виробн торгівельних традицій
4). Соц тип нац вир-ва і зовн ек зв’язків.
-рівень науково-техн прогресу: техн диверсифікація, ек вигідність серійного і масового вир-ва, прискорення темпів морального зносу, розширення фронту і подрібнення наук досвіду щодо конструкт робіт.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Наверх ↑