40. Мета створення і завдання чорноморського ек. співробітництва.
Специфічне місце серед інтеграційних угрупувань може посісти Чорном. ек. співробітництво (ЧЕС), декларацію про створення якого підписали в 1992р. керівники Албанії, Азербайджану, Болгарії, Вірменії, Грузії, Греції, Росії, Румунії, Туреччини,, України. Особливості:
1)ЧЕС, являючи собою місткий внутрішній ринок, може стати і ключовим місцем торгівлі між Європою, Близьким Сходом та Азією. Практично створюється транс регіональне інтеграційне угрупування.
2)це перше велике інтеграційне угрупування країн пост конфронтаційного етапу розвитку світової .
3)до ЧЕС увійшли новоутворені незалежні країни – колишні республіки СРСР.
Проблеми - функції регулювання зовнішньої торгівлі в кр.-учасницях реалізуються на різних рівнях: а)істотно різняться механізми, інструменти, стратегії і тактики регулювання, б) для країн ЧЕС хар-ні різні масштаби, терміни та глибина участі у ГАТТ, в) відмінності в інвестиційній галузі.
До основних напрямків причорноморського співроб. можна віднести: 1) формування інфраструктури бізнесу через створення спільних фінансових мереж; 2) спільне будівництво об’єктів транспортної інфраструктури; 3) комплексне використання ресурсів Чорного моря; 4)співробітництво .в роз-ку паливно-сировинної бази регіону у справі раціонального енергоспоживання ; 5)співробітництво .в агропромислов.сфері; 6) кооперація в роз-ку уніфікованої митної системи та вироблення ефективного механізму взаємних розрахунків з орієнтацією на створення в майбутньому Чорноморського платіжного союзу. Із точки зору основних інтеграційних критеріїв ЧЕС слід віднести до зони вільної торгівлі.
41.Методи МТ ті їх порівняльна харартеристика.
МТ– іст найдавніша та найбільш масштабна форма МЕВ за обсягами взаємних звязків між країнами, це обмін товарами та послугами між державно оформленими господарствами.
Методи:
1)торгівля на пряму-невикористання послуг посередників;
2)торгівля через посередників (прості, повірені, комісіонери, консигнатори, агенти, дилери) - необхідність залучення посередників у країнах імпортерах обумовлена тим, що посередники краще знають свій ринок, зак-во, звичаї, можуть постійно і регулярно працювати з клієнтами, здатні забезпечити обслуговування, а також здійснення ремонту, контролювати на складі наявність достатньої к-сті запасних частин. Залучення посередників підвищує оперативність збуту, конкурентноспроможність товару за рахунок наявності після продажного сервісу.
Поряд з цими видами посередників існ орг-ні ф-ми посередників:
3)міжн товарні біржи- установа, в якій здійснюється купівля-продаж одного товару певними партіями на основі взаємозв”язку попиту-пропозиції. В широкому розумінні виступає як організований ринок товарних ресурсів.
4)міжн аукціони- це спосіб міжн продажу партій товару або предметів , що по черзі виставляють для огляду і вважаються проданими тому, хто запропонує найвищу ціну.
5).міжн торги- метод заключення договорів куплі – продажу і підряду, при якому покупець на товар підписує контракт з тим продавцем, який запропонував товар на найбільш вигідніших умовах.
42. Міграція населення і міграція робочої сили.
Міграція роб сили- це процеси стихійного чи орг-го переміщення у рамках нац-го або міжнар-го ринків праць зумовлений дією екон з-ів.Між нар міграція склад-ся з 2-х взаємозворотніх процесів:
-іміграція- вїзд в ін країну
-еміграція-виїзд з однієї країни
-рееміграція- процес повернення емігрантів на батьківщину
шляхи роз-ку міграційних процесів:
-екстенсивний-міграція нас-ня в епоху первісного накопичення кап-лу Гол причина – низька прод-ть праці у сфері матеріального вир-ва, що призводить до незабезпечення великої к-тілюдей
-інтенсивний- пов’язаний з пром-ою рев-єю, тех прогресом, що призводить до збільшення прод-ті праці, органічної будови кап-лу, утворення надлишку роб сили.
Осн причина міститься в екон умовах життя нас-ня. В суч умовах осн постач роб сили є слаборозвинуті в екон віднош країни , для яких хар-ним є високий рівень безробіття, голод, незабезпеченість трудящих.
Міграція є ф-ою руху надлишкового нас-ня з одного пункту накопичення кап-лу в ін – мах суттєва риса екон природи суч труд-ої міграції
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 Наверх ↑