Тема 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ДОЗВІЛЛЄВИХ ОБ’ЄДНАНЬ

1. Поняття про дозвіллєву спільність.

2. Шляхи утворення дозвіллєвих об’єднань.

3. Різновиди учасників культурно-дозвіллєвої діяльності.

4. Особливості організації дозвіллєвої діяльності з різновіковими аудиторіями.

- 1.Поняття про дозвіллєву спільність.

Найбільший педагогічний ефект досягається там, де дозвіллєва діяльність має груповий, спільний характер. Тому основні методи педагогіки дозвілля, основні шляхи і засоби досягнення нею виховних цілей полягають в організації групової дозвіллєвої діяльності.

Дозвіллєва спільність – поняття багатозначне, оза клубні в себе різноманітні за мотивами й організацією об’єднання на дозвіллі. Найпоширенішою спільнотою є приятельська компанія, що виникає на основі потреби в спілкуванні і емпатії. Інший вид спільності – це об’єднання на основі загального захоплення і реалізуючої його предметної дозвіллєвої діяльності.  Обидва ці види спільності – наслідок самоорганізації, самодіяльності їхніх учасників.

Ще одним видом дозвіллєвих спільностей є об’єднання, які утворюються і формуються різноманітними соціальними інститутами дозвілля – державними, суспільними, комерційними. Їх називають клубами, гуртками, аматорськими об’єднаннями, самодіяльними колективами тощо. Зміст дозвіллєвої діяльності цих об’єднань різноманітний – від пізнання і набуття навичок та умінь прикладного характеру, до занять технічною, науковою, художньою творчістю.

При всіх розходженнях дозвіллєвих об’єднань їх можна розділити усього на дві групи – ті, що виникли і функціонують самостійно й ті, що організовані соціальними інститутами.

Форми групової дозвіллєвої діяльності, організовані на базі соціальних інститутів, називаються “клубні об’єднання”. Визначення “клубне” несе в собі інформацію про характер самої спільності, про її культурне призначення, добровільність, спільність інтересів, певний склад учасників, визначений соціальний статус і, що найістотніше, про включеність у сферу педагогічного впливу. Усі інші дозвіллєві спільності називаються “оза клубні об’єднання”

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  Наверх ↑