Тема 3. МЕТОДИКА ПОЗАУРОЧНОЇ ДОЗВІЛЛЄВОЇ
РОБОТИ В ШКОЛІ
1 Значення позаурочної виховної роботи.
2. Просвітницько-виховні години.
3. Читацька конференція.
1. Тематичні вечори.
2. Вечори запитань та відповідей.
3. Усний журнал
4. Екскурсії та походи.
1 Значення позаурочної виховної роботи.
У законі України «Про освіту» йдеться про позашкільне виховання як невід'ємну частину системи освіти й спрямовується воно на розвиток здібностей і талантів учнівської та студентської молоді, задоволення її інтересів і духовних запитів.
Мета позаурочної виховної роботи — поглиблення й розширення знань, формування практичних навиків і світоглядних переконань. Цілеспрямована позаурочна робота сприяє виробленню звичок поведінки, що відповідають нормам загальнолюдської культури й моралі.
Педагогічною наукою передбачено систему методів, що доповнюють і збагачують процес виховання в позаурочний час.
Позаурочна виховна робота має масовий, груповий та індивідуальний характер. У процесі масових форм позакласної виховної роботи педагоги залучають широку аудиторію учнів до участі і інформаційних повідомлень, у процесі групових форм роботи – до взаємного спілкування, а індивідуальні форми мають свої особливості відповідно до поставленої мети.
У педагогічній літературі під формою організації виховного процесу розуміють спосіб виховного впливу, що відображає внутрішній взаємозв’язок різних елементів і стосунки педагогів та учнів.
Масові форми організації дозвілля є цінними тому, що завдяки їм вдається залучити до участі у виховних заходах значну частину учнів, ці форми мають великі можливості для активізації вихованців у процесі їх підготовки і проведення.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Наверх ↑