2. Просвітницько-виховні години.

Найпоширенішою формою виховної роботи є просвітницько-виховні години. Вона є важливим засобом формування національного світогляду і моральних якостей учнів.

Виховні години можна проводити у формі бесіди-дискусії, етичної бесіди, лекції, усного журналу, зустрічі з цікавими людьми. До підготовки просвітницько-виховних годин доцільно залучати учнів, враховуючи їхні здібності, нахили, бажання. Активізація учнівського колективу є обов’язковим елементом виховного заходу.

Тему виховної години учням повідомляють заздалегідь, розподіляють завдання щодо збирання та підготовки наочності, пропонується прочитати літературу, підготувати запитання, які цікавлять аудиторію. Щоб провести цікаву, емоційно-змістовну виховну годину, необхідна ретельна підготовка, зокрема, розробка плану-конспекту (вступне слово, основна частина, заключна частина). Не менш важливим моментом є збирання матеріалів і унаочнення, запрошення гостей, використання технічних засобів навчання, підготовка емоційних засобів впливу.

У вступному слові рекомендується розкрити в загальних рисах суть теми і психологічно підготувати учнів до її сприйняття.

Основною частиною можуть бути попередньо підготовлені виступи учнів, перегляд і аналіз відео матеріалів, творів образотворчого мистецтва, обговорення прочитаної літератури, газетної чи журнальної статті, виступи гостей тощо.

У заключній частині керівник групи або запрошений ведучий робить висновки на основі обговореної теми, спонукаючи учнів до й освіти і самовдосконалення, формування в собі тих позитивних рис, про які йшла мова в процесі виховного заходу.

Досвід переконує, що учні з великим інтересом слухають розповіді про героїчну долю борців за волю і незалежність, захоплюються витворами народних умільців України та готові відроджувати і примножувати славне минуле.

Результативність просвітницько-виховної години, в якій би формі її не проводили, визначається її емоційністю та якістю змісту, а це вимагає всебічної і творчої підготовки. Невелика кількість учнів, однорідність аудиторії, об'єднаної спільними інтересами та завданнями, дозволяють педагогу краще психологічно розпізнати вихованців, знайти до них індивідуальний підхід, вивчити їх інтереси і ставлення до життєвих проблем, з'ясувати проблеми, що хвилюють. Цього досягають за умови, коли просвітницько-виховна година побудована на невимушеному доброзичливому взаємному обмінові думками.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  Наверх ↑