1. Види масових гулянь і народних свят.

Умовно всі свята і масові гуляння можна поділити на: загальнодержавні, традиційно-сезонні, регіональні, релігійні, сімейно-побутові.

Загальнодержавні свята – це всі свята “червоного” календаря.

Традиційно-сезонні – це всі професійні свята, свято врожаю, свято першої борони, перед жнив’я, а також такі: “Подільська масляна”, Свято землі тощо.

Регіональні свята – це свята, які притаманні певному регіону (свято вулиці, свято села, фольклорні свята “Подільські візерунки”, “свято Пилявської битви, свято козацької слави (Хортиця), свято білих ночей, свято Співоче поле та інші. Сценарії таких свят пишуться на конкретному місцевому матеріалі, з урахуванням місцевих звичаїв, традицій, історії краю.

Релігійні свята – Різдво Христове, Водохреще, Маланки, Святого Василя, Великдень, Гаївки, Веснянки, Івана Купала.

До сімейно-побутових належать свята, присвячені найбільш важливим подіям в житті людини, а також відображають особисті сімейні побутові стосунки в житті (родини, день народження, день повноліття, день весілля, новосілля, день виходу на пенсію та інші).

3.Ярмарка - складова частина свята.

Складовою частиною масового свята є ярмарка, яка розміщується у заздалегідь визначеній частині міста. В ній беруть участь професійні митці, аматори, художники, майстри декоративно-прикладного мистецтва. Ярмарок може мати назву, наприклад, “Містечко народних ремесел”. В такому містечку можна познайомитись з традиціями та етнографією регіону, з народними митцями по ткацтву, вишивці, з митцями по обробці дерева, металу, шкіри. В процесі роботи майстрів на ярмарку відбуваються виступи кращих фольклорних колективів області.

Тут також працюють ігрові площадки, безпрограшні лотереї, аукціони. Демонструють свою продукцію фірми, малі підприємства, відбуваються ділові зустрічі, укладаються вигідні договори, угоди між діловими партнерами. Тут же демонструють і розпродають свою продукцію всі харчові блоки, фірми, товариства, об’єднання, спілки.

4.Методика підготовки і проведення масових свят і гулянь.

Для того, щоб підготувати і провести масове свято, створюється робоча група – оргкомітет-штаб. Члени оргкомітету розподіляють між собою обов’язки. Оргкомітет складається із груп:

1)сценарна група – розробляє сценарій;

2)режисерсько-постановча група – відповідає за підготовку художніх колективів, за узгоджену роботу між ними; відпрацьовує всі дії мізансцен;

3)група технічного забезпечення – відповідає за роботу всіх технічних засобів;

4) група інформації – відповідає за рекламу (художню і усну);

5) господарська група – транспорт, спонсори, торгові точки, ярмарки;

6) група підтримки порядку – дружинники та ін.

7) група художнього оформлення – художники, які оформляють декорації та все інше відповідно до теми.

Обов’язково розробляється план підготовки свята й розробляється літературно-художній сценарій.

План підготовки свята розробляється по такій формі:

 

№ п/п

Зміст заходу

Відповідальний за виконання

Місце проведення

Строки виконання

 

Література для самоосвіти: 7, 14, 21, 22.

Запитання для самоконтролю:

· Яке значення і характерні особливості масових гулянь та свят?

· Схарактеризуйте основні види масових гулянь і свят.

· Яка методика підготовки і проведення масових гулянь і свят?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34  Наверх ↑