4. Тематичні вечори.
Тематичні вечори займають важливе місце серед форм позакласної виховної роботи. Їх проводять на різноманітні теми і присвячують історичним пам'ятним датам у житті українського народу; військовим діячам українського війська різного періоду визвольних діяльності міжнародних прогресивних організацій; патріотам, які загинули від рук НКВС; жертвам голодомору; морально-правовим, морально-етичним проблемам; науковим, технічним, виробничо-економічним проблемам; питанням літератури, мистецтва, діяльності визначних, письменників, художників і композиторів; висвітленню взаємовідносин держави та церкви і ролі священнослужителів у духовному відродженні нації і т.п.
На тематичних вечорах використовують різні методи і засоби виховного впливу на майбутніх спеціалістів, виступи представників громадських організацій, бізнесових і державних структур, прогресивної і національно свідомої інтелігенції. В канву тематичних вечорів включають пісні, вірші, фрагменти кінофільмів тощо. Все це дає змогу зробити їх емоційно насиченими, цікавими, а виховну інформацію — дієвою і переконливою.
Цінність тематичного вечора в тому, що у підготовці і проведенні його беруть участь учні. Вони мають нагоду проявити ініціативу, самостійність, ерудованість у доборі теми, запрошенні гостей, оформленні приміщення, підготовці книжкової виставки, номерів художньої самодіяльності, вихованці мають змогу працювати творчо й самостійно.
Тема вечора повинна бути захоплюючою і дохідливою. Ось деякі з них: «Людина і закон», «Суспільна думка про душу людини», «Покрова —свято народне, свято козацьке», «Українська державність 1917-1921 рр.», «Декларація та Акт про державну суверенність України», «Робітник і форми підприємництва», «Військові діячі України».
Рекомендуємо проводити цикли тематичних вечорів, присвячених важливій проблемі. Наприклад, до річниці незалежності Української держави, маючи на меті розкрити історію боротьби українського народу за незалежність і державність, бажано так спланувати цикл вечорів, щоб висвітлити теми: «Український народ — нація, яка має право на свою державність», «Київська Русь — перша українська державність», «Галицько-Волинське князівство —держава українського народу», «Козацька республіка — перша у світі демократична держава», «УНР — волевиявлення українського народу», «30 червня — проголошення Української держави (1941 рік)», «Державність України —визнана світом».
Готуючи ;тематичний вечір, потрібно чітко уявити його структуру та зміст, методику підготовки та проведення. До вечора на тему: «Від пияцтва до злочину — один крок» епіграфом можна взяти крилаті слова: «Одурманена алкоголем людина перебуває під владою найнижчих інстинктів, поза моральними нормами». На даному вечорі можна розглянути такі питання: «Вживання алкоголю не є традицією українського народу», «Пияцтво — це сором для українця», «Алкоголь і творчість несумісні», «Пияцтво — шлях до деградації нації».
При підготовці до вечора бажано виготовити плакати із зображеннями уражених алкоголем внутрішніх органів, карикатурами на п'яниць, крилатими висловами про пияцтво як ганебне явище. Плакати і книжкову виставку розміщують у залі, де проходить вечір. Не завадять плакати, що по-сатиричному показують порушення норм моралі нетверезою людиною. Учні готують виступи про шкідливість алкоголю й ілюструють їх наочністю. Як свідчить досвід, вихованці з цікавістю слухають виступи-повідомлення лікарів-наркологів та працівників правоохоронних органів, які на конкретних прикладах доводять шкідливість алкоголю. Тематичний вечір бажано закінчити переглядом науково-популярних фільмів або фрагментами сатиричних виступів.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Наверх ↑