40. Інвестиції в системі міжнародного руху капіталу.
Система факторів міжнародного інвестування.
Ми можемо виділити певні фактори, що впливають на розвиток міжнародного інвестування. Вони можуть бути за певними класифікаційними ознаками:
і.глобально-економічні фактори. До них ми відносимо:*стан розвитку світової економіки, міжнародних факторних ринків; *стабільність світової валютної системи; *рівень транснаціоналізації та регіональної інтеграції; *розвиток міжнародної інвестиційної інфраструктури.
2.політико-економічні фактори. До цієї групи належать: *політична стабільність; *ступінь втручання уряду в економіку; *відношення до зарубіжних та іноземних інвестицій; *дотримання дво- і башатосторонніх угод.
3.ресурсно-економічні фактори: *наявність природних ресурсів; *демографічна ситуація; географічне положення.
4.загально-економічні фактори: *типи економічного росту; співвідношення споживання і заощадження; *ставка позикового відсотка; *норма чистого прибутка; *рівень і динаміка інфляції; *конвертованість валюти; *стан
41. Мотивація міжнародної інвестиційної діяльності.
Головною метою здійснення інвестицій є отримання прибутку . Здійснюючи ПІІ, іноземний інвестор керується як правило наступними мотивами:
деякі країни з метою захисту національних виробників від небажаної іноземної конкуренції або інших міркувань вводять тарифні і нетарифні бар‘єри для імпорту товарів в країну. Тому якщо іноземний виробник бажає діяти на даному ринку, йому необхідно шляхом здійснення ПІІ створити виробництво даного товару в межах даної країни.
якщо компанія-інвестор знаходиться в країні з високим рівнем оподаткування або з наявністю певних обмежень в сфері її діяльності, то за допомогою ПІІ можна створити дочірню компанію в іншій країні і проводити операції через неї.
За наявності в країні базування високих витрат на виробництво продукції ( висока вартість робочої сили, нестача сировини, екологічна небезпечність тощо) ПІІ є засобом перенесення виробництва в іншу країну з більш сприятливими умовами з метою зниження собівартості товарів і підвищення їх конкурентоздатності.
ПІІ , що здійснюються шляхом купівлі іноземних компаній, можуть бути засобом доступу до іноземних технологій і “ноу-хау”.
На позитивне рішення щодо здійснення ПІІ можуть вплинути також такі чинники:
особливості товару ( необхідність створення компанії в іншій країні для адаптації товару, рекламно-маркетингової діяльності і післяпродажного обслуговування.)
в разі здійснення інвестицій в підприємства, що є базовими для економіки приймаючої країни, інвестор може отримати певні засоби впливу на економіку цієї країни взагалі і на політику уряду тощо. Яскравим тут є приклад Росії
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 Наверх ↑