8.1.3. Часове резервування
Часове резервування — таке планування роботи системи, при якому створюється резерв робочого часу для виконання заданих функцiй. Цей резерв може забезпечуватись рiзними способами.
83
Нехай для виконання деякої операцiї, наприклад для передачi iнформацiї заданого об'єму, необхiдний час t. При плануваннi роботи на цю операцiю вiдводиться час (t+tр), де tр — резервний час. Резервний час може бути використаний або для повторення передачi iнформацiї, або для усунення несправностi апаратури. Введення tр дозволяє пiдвищити достовiрнiсть роботи i знижує кiлькiсть вiдмов, враховуваних при оцiнцi надiйностi.
Апаратура передачi i прийому iнформацiї може знаходитись в режимi неперервної готовностi, але iнформацiю передає i приймає на великих iнтервалах часу перiодично. В цьому випадку виникають iнтервали часу, на яких вiдмови апаратури не приводять до вiдмови функцiонування системи. Таким чином, створюється своєрiдний резерв часу. Вiн може бути використаний для усунення несправностей. Вiдмови, якi виникли на iнтервалi цього резервного часу, не враховуються при оцiнцi надiйностi.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 Наверх ↑