22. Аудит інвестиційної діяльності.

 Інвестиційна діяльність регулюється Законами України "Про інвестиційну діяльність" та "Про іноземні інвестиції". Інвестиційна діяльність — це сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави з реалізації інвестицій. Інвестиційна діяльність складається з таких елементів: 1) інвестування, здійснюваного громадянами, недержавними підприємствами; 2) державного інвестування, здійснюваного за рахунок коштів бюджетів; 3) іноземного інвестування; 4) спільного інвестування.

Інвестиції – довгострокові вкладення майнових та інтелектуальних цінностей в об'єкти підприємницької діяльності, в результаті якої утворюється прибуток або досягається соціальний ефект. Розрізняють фінансові та реальні інвестиції. Завдання аудиту інвестиційної діяльності, незалежно від форм її здійснення, полягає у визначенні доцільності вкладання інвестиції, обґрунтованості використання коштів та ефективності розвитку технічного прогресу. Об'єктами аудиту інвестиційної діяльності є інвестиційні проекти, знову створювані та модернізовані основні фонди і оборотні кошти, цінні папери, цільові вкладення коштів, науково-технічна продукція, інтелектуальні цінності та інші об'єкти власності, а також майнові права, витрати на капітальне будівництво, введення в дію об'єктів і виробничих потужностей, бухгалтерський облік і звітність з інвестиційної діяльності.

Основним напрямом інвестиційної діяльності є вкладення майнових та інтелектуальних цінностей у капітальні вкладення і впровадження нової техніки, тому вони є важливим об'єктом аудиту. Завданнями аудиту капітальних вкладень є реконструкція і заміна спрацьованого або застарілого обладнання та інших об'єктів основних засобів, будівництво нових і розширення діючих підприємств.

 Завдання аудиту інвестиційної діяльності полягає у сприянні найбільш раціональному використанню майнових й інтелектуальних цінностей при створенні і модернізації основних фондів, реалізації цільових комплексних програм економічного і соціального розвитку України через капітальні вкладення.

 Джерелами інформації є законодавчі акти з інвестиційної діяльності, планування і фінансування капітальних вкладень, розробки проектно-кошторисної документації, нормативно-планова документація, а також первинні документи, облікові регістри і звітність з інвестиційної діяльності, виконання планів капітальних вкладень і введення в дію об'єктів і виробничих потужностей та інша інформація.

 Особливість методичних прийомів аудиту полягає у застосуванні таких фактичних прийомів, як інвентаризація, контрольні заміри, технологічний контроль, експертизи різних видів для дослідження якості й обсягів капітальних робіт, відповідності їх затвердженій проектно-кошторисній документації. Розрахунково-аналітичні методичні прийоми використовуються при визначенні якісних показників виконання планів капітальних вкладень і впровадження нової техніки, виявленні невикористаних резервів. Документальні методичні прийоми контролю використовуються при аудиті операцій, що відображають виконання будівельно-монтажних робіт, придбання обладнання, модернізацію і реконструкцію діючих основних фондів. У процесі аудиту застосовуються методичні прийоми зустрічної перевірки документів, які знаходяться в установах банку, що фінансує капітальні вкладення і нову техніку, а також підрядчика, що виконує капітальні роботи.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45  Наверх ↑