57. Бухгалтерський баланс: структура, зміст і порядок складання.

 Зміст і форма балансу та загальні вимоги до розкриття його статей визначаються П(С)БО 2 "Баланс". Метою складання балансу є надання користувачам повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан підприємства на звітну дату. У балансі відображаються активи, зобов'язання та власний капітал підприємства.

 Активи – ресурси, контрольовані підприємством в результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до надходження економічних вигод у майбутньому.

 Власний капітал – частина в активах підприємства, що залишається після вирахування його зобов'язань.

 Підсумок активів балансу повинен дорівнювати сумі зобов'язань та власного капіталу: А = З + Вк.

 Зобов'язання – заборгованість підприємства, яка виникла внаслідок минулих подій і погашення якої, як очікується, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють в собі економічні вигоди. Бухгалтерський баланс складається за формою №1.

Актив

Пасив

I. Необоротні активи

II. Оборотні активи

III. Витрати майбутніх періодів.

 

I. Власний капітал

II. Забезпечення наступних витрат і платежів

III. Довгострокові зобов'язання

IV. Поточні зобов'язання

V. Доходи майбутніх періодів

Баланс

Баланс

 Визнання статей балансу.

 Актив відображається в балансі за умови, що оцінка його може бути достовірно визначена і очікується отримання в майбутньому економічних вигод, пов'язаних з його використанням.

 Витрати на придбання та створення активу не можуть бути відображені в балансі, а включаються до складу витрат звітного періоду у звіті про фінансові результати.

 Зобов'язання відображається у балансі, якщо його оцінка може бути достовірно визначена та існує ймовірність зменшення економічних вигод у майбутньому внаслідок його погашення.

 Власний капітал відображається в балансі одночасно з відображенням активів або зобов'язань, які призводять до його зміни.

57. Звіт про фінансові результати: структура, зміст і порядок складання.

 Метою складання звіту про фінансові результати є надання користувачам повної, правдивої та неупередженої інформації про доходи, витрати, прибутки і збитки від діяльності підприємства за звітний період. Звіт про фінансові результати складається за ф. №2 і регламентується ПСБО 3 “Звіт про фінансові результати”

 Доходи – збільшення економічних вигод у вигляді надходження активів або зменшення зобов'язань, які призводять до зростання власного капіталу (крім зростання капіталу за рахунок внесків власників).

 Витрати – зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, які призводять до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу за рахунок його

вилучення або розподілу власниками).

 Прибуток - сума, на яку доходи перевищують пов'язані з ними витрати. Збиток – перевищення суми витрат над сумою доходу, для отримання якого були здійснені ці витрати

Визнання доходів і витрат.

 За умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена, доход у Звіті про фінансові результати відображається в момент надходження активу або погашення зобов'язання, які призводять до збільшення власного капіталу підприємства (крім зростання капіталу за рахунок внесків учасників).

 Якщо актив забезпечує економічні вигоди протягом кількох звітних періодів, то витрати відображаються у Звіті про фінансові результати на основі систематичного та раціонального їх розподілу (наприклад, у вигляді амортизації) протягом тих звітних періодів, коли надходять відповідні економічні вигоди.

 Витрати слід негайно відображати у звіті про фінансові результати, якщо економічні вигоди не відповідають або перестають відповідати такому стану, за якого вони визнаються активами підприємства.

 Визначення прибутку (збитку) за звітний період. Доходи і витрати наводять у Звіті про фінансові результати з метою визначення чистого прибутку або збитку звітного періоду.

 Валовий прибуток (збиток) розраховується як різниця між чистим доходом від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і собівартістю реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг).

 Прибуток (збиток) від операційної діяльності визначається як алгебраїчна сума валового прибутку (збитку), іншого операційного доходу, адміністративних витрат, витрат на збут та інших операційних витрат.

 Прибуток від звичайної діяльності визначається як різниця між прибутком від звичайної діяльності до оподаткування та сумою податків з прибутку. Збиток від звичайної діяльності дорівнює збитку від звичайної діяльності до оподаткування та сумі податків на прибуток.

 Чистий прибуток (збиток) розраховується як алгебраїчна сума прибутку (збитку) від звичайної діяльності та надзвичайного прибутку, надзвичайного збитку та податків з надзвичайного прибутку.

Звіт про фінансові результати.

І. Фінансові результати

Стаття

За звітний період

За попередній період

Фінансові результати від операційної д-ті

Фінансові результати від звичайної д-ті до

оподаткування

Фінансові результати від звичайної д-і

Чистий прибуток (збиток)

 

 

ІІ. Елементи операційних витрат

ІІІ. Розрахунок показників прибутковості акцій

 

 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45  Наверх ↑