Рекомендація

Перехід економіки сучасної України до ринкових економічних відносин стало визначальним у перебудові і вдосконаленні змісту економічної підготовки фахівців – економістів.

Чільне місце у вирішенні цих завдань належить одній із найважливіших історико-економічних дисциплін – «Економічній історії», вивчення якої сприяє глибокому засвоєнню як загальнотеоретичних економічних дисциплін, так і конкретних (економіка промисловості, економіка сільського господарства, економіка транспорту тощо).

Вивчення розвитку господарства в різних країнах світу в різні історичні періоди, починаючи з зародження людства і закінчуючи сьогоднішнім днем, розвитку економіки в комплексі, в усіх її проявах і галузях, розвитку форм організації галузей і системи управління ними дає змогу ґрунтовніше і точніше осмислити сучасний стан економічного розвитку.

При вивченні Економічної історії студенти повинні одержати знання з історії типів господарства світу і України, обґрунтувати закономірності та наслідки тих чи інших перетворень. Важливими є знання стану економічного розвитку України, яка в умовах незалежності стала суб’єктом світової цивілізації. Сьогодні, коли Україна стверджується як незалежна держава, вивчення історії господарства допоможе більш глибоко дослідити сучасні економічні процеси, визначити варіанти та альтернативні шляхи розвитку на майбутнє, щоб вивести Україну з економічної кризи. Вивчаючи конкретні аспекти економіки, ця дисципліна допоможе краще зрозуміти сучасні господарські проблеми, прогнозувати їх наукове вирішення.

Рекомендації студенту

- необхідно чітко усвідомити тему лекції та основні питання, які виносяться на практичні заняття;

- ознайомитися з літературою з даної теми лекції;

- опрацювати літературу з кожного питання практичного заняття;

- виділити найголовніше при вивченні того чи іншого питання;

- законспектувати відповідь для кожного питання;

- зробити висновки з кожного питання;

- скласти короткий словник історико-економічних термінів та одиниць міри;

- при написанні контрольної роботи слід опрацювати всю наявну літературу з питань, винесених в її зміст;

- проаналізувати і дати оцінку економічним процесам і явищам, що відбуваються в Україні;

- оцінити роль і місце України в світогосподарських економічних зв’язках;

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37  Наверх ↑