Теорія міжнародних відносин Шифр дисципліни - 6.030405/00/2.06
Курс 3; семестр 5; всього годин - 108; на тиждень - 4 год.; 3 кредити. Обов'язкова
Попередні умови: 6.030405/00/3.01, 6.030405/00/2.02.
Мета курсу: формування у студентів знань про сутність, закономірності, тенденції, рушійні сили і суперечності функціонування і розвитку міжнародних відноси, а також вироблення практичних умінь та навиків.
Після засвоєння цього курсу студент повинен сформувати розуміння об'єкту, предмету, структури, завдань і функцій науки про міжнародні відносини, скласти уявлення про структуру і форми міжнародних відносин, знати зміст сучасних експлантаційних теорій, внутрішню природу явищ і процесів в міжнародному середовищі; студент повинен оволодіти методикою дослідження міжнародних відносин, уміти оперувати основними науковими категоріями і поняттями, аналізувати і прогнозувати тенденції, явища і процеси у міжнародному середовищі.
На основі отриманих теоретичних знань та практичних умінь виробити у студентів навики аналітичної роботи у сфері міжнародних відносин.
Для засвоєння курсу пропонуються такі літературні джерела:
2. Шепелєв М.А.Теорія міжнародних відносин. - К., 2004. - 622 с.
3. Троян С.С. Вступ до теорії міжнародних відносин: Навч. посібник. - К., 2000.
4. Kuku Ika J. Teoria stosunk ow mi ^dzynarodowych. - Warszawa, 2000.
5. Brown C. Understanding International Relations. Second Edition. - New York, 2001.
Викладацький склад: Кушнір Микола Петрович - асистент. Коврик Лариса Іванівна - асистент; Гев'юк Андрій Миколайович - асистент.
Методика викладання та методи навчання: лекційні та семінарські заняття, дискусії, підготовка і обговорення тематичних виступів та рефератів, розв'язання аналітичних задач, індивідуальні консультації.
Оцінювання:
поточне: контрольні, тестування, усні відповіді; підсумкове: екзамен (усний).
Міжнародні відносини і міжнародне право Шифр дисципліни - 6.030405/00/2.13
Курс 3; семестр 5-6; всього годин - 216; 5 семестр - 2 години на тиждень, 6-й - 3 години на тиждень; 6 кредитів.
Попередні умови: 6.030405/00/2.14, 6.030405/00/3.04.
Мета курсу: сформувати у студентів розуміння зростання для сучасних міжнародних відносин, які динамічно розвиваються та оновлюються, потреби міжнародно-правового регулювання все нових й нових сфер спілкування, в тому числі і у тих галузях, що традиційно знаходилися в рамках регулювання національного права. Дисципліна "Міжнародні відносини і міжнародне право" складається з "Міжнародного публічного права в системі сучасних міжнародних відносин" та "Міжнародного приватного права в системі сучасних міжнародних відносин". При опануванні даною дисципліною студент повинен розуміти особливості міжнародного права, його функції, співвідношення поміж міжнародним і внутрішньодержавним правом; вміти розкрити зміст принципів міжнародного права та охарактеризувати суб'єкти міжнародного права; скласти цілісне наукове уявлення про право міжнародних договорів, міжнародних організацій, міжнародної безпеки тощо та їх впливи на процес функціонування сучасних міжнародних відносин; бути спроможними охарактеризувати зміст дипломатичного та консульського права тощо. На основі теоретичних знань та практичних навиків, отриманих студентом, він повинен не тільки розуміти процес регулювання міжвладних відносин поміж державами та міжнародних невладних відносин з "іноземним елементом", але й вміти визначати його місце в системі сучасних міжнародних відносин.
Для засвоєння курсу пропонуються такі літературні джерела:
1. Баймуратов М.А. Международное публичное право. - К.: Истина, 2004.
2. Георгіца А.З. Міжнародне публічне право. - Чернівці: Рута, 1995.
3. Міжнародні відносини та зовнішня політика (1980-2000 роки). - К., 2001.
4. Міжнародне приватне право. - К.: Port-Royal,2000. - T.I.
5. Фединяк Г.С., Фединяк Л.С. Міжнародне приватне право. - К.: Атіка, 2003.
Викладацький склад:
Струтинський Владислав Євгенович - доцент, кандидат філософських наук. Патарак Іван Вікторович - асистент; Козачук Олег Олександрович - асистент; Кушнір Микола Петрович - асистент.
Методика викладання та методи навчання: лекційні та семінарські заняття, індивідуальні консультації, ділові ігри, розв'язування спеціальних завдань, дискусії.
Українська діаспора та її роль в боротьбі за українську державність
Шифр дисципліни - 6.030405/00/5.02
Курс 3; семестр 5; всього годин - 81, на тиждень - 2 год. , 2,25 кредиту. Вибіркова
Попередні умови: 6.030405/00/1.01.
Мета курсу: Курс Українська діаспора та її роль в боротьбі за Українську державність є курсом для самостійного вибору студентів. Передбачається, що він сприятиме студентам-міжнародникам, які навчаються за спеціальностями Країнознавство та Міжнародна інформація, у вивченні походження зарубіжного українознавства, його історії та ролі в боротьбі українського народу за незалежну, соборну Українську державу. В умовах нинішньої незалежної України - це особливо важливо з огляду на те, що за часів СРСР історія і життєдіяльність української діаспори повністю спотворювалась. Зарубіжні українці незалежницької орієнтації трактувалися офіційними радянськими чинниками як „вороги українського народу", „зрадники", „запроданці" і т.п. Насправді ж, все було прямо навпаки. І нинішня Україна поставила стосунки з українською діаспорою на рівні з найважливішими проблемами своєї зовнішньої політики.
Для засвоєння курсу пропонуються такі літературні джерела:
1. Ажнюк Б.М. Мовна єдність нації: діаспора й Україна. - К., 1999.
2. Зарубіжні українці /С.Ю.Лазебник (кер.авт.кол.), Л.О.Лещенко, Ю.І.Макар та ін. - К., 1991.
3. Пахльовська О. „Україна - діаспора" сьогодні: криза і перспектива. - К., 2002.
4. Трощинський В.П., Шевченко А.А. Україна в світі //Україна крізь віки. - Т.15. - К., 1999.
5. Ukraine and Ukrainians throughout the world. A Demographic and sociological guide to the Homeland and it's Diaspora /Edited by Ann Lencyk Pawliczko. - Toronto, 1994.
Викладацький склад:
Макар Юрій Іванович - професор, доктор історичних наук.
Методика викладання та методи навчання: лекційні заняття, індивідуальні та групові консультації, ділові ігри, дискусії, зустрічі з українськими та зарубіжними дипломатами.
Оцінювання:
поточне: контрольні, тестування, усні відповіді; підсумкове: залік (усний).
25 26 27 28 29 30 31 32 Наверх ↑