13. Використання технології оперативного аналізу ОLАР.
Взагалі, всі задачі можна розділити на 2 класи: задачі OLTP (online transaction processing, оперативна обробка транзакций) і задачі OLAP (ОПЕРАТИВНИЙ АНАЛІЗ ДАНИХ - On-Line Analytical Processing - інформаційна технологія, що надає керівникам різного рівня можливість одержання необхідної інформації для прийняття управлінських, фінансових і кадрових рішень). Головна її відмінність від інших засобів аналітичної обробки даних полягає в тім, що вона призначена для створення багатомірних баз даних з метою більш адекватного представлення реальних процесів.
OLAP є частиною такого більш широкого поняття, як бізнес-аналітика, що також включає такі дисципліни як реляційна звітність та добування данних (спосіб аналізу інформації в базі даних з метою відшукання аномалій та трендів без з'ясування смислового значення записів). Служить для підготовки бізнес-звітів по продажах, маркетингу, в цілях управління, для прогнозування, фінансової звітності та в схожих областях.
Зазвичай результати OLAP-запитів представляють у формі матриць, де виміри складають рядки та колонки, а значеннями матриці є розміри.
Головна причина використання OLAP для обробки запитів — це швидкість. Реляційні БД зберігають сутності в окремих таблицях, які зазвичай добре нормалізовані. Ця структура зручна для операційних БД (системи OLTP), але складні багатотабличні запити в ній виконуються відносно поволі. Більш зручною моделлю для виконання запитів (але не для внесення змін) є просторова БД. OLAP робить миттєвий знімок реляційної БД і структурує її в просторову модель для запитів. Заявлений час обробки запитів в OLAP складає близько 0,1% від аналогічних запитів до реляційної БД.
Традиційно OLAP-системи поділяють на наступні види
- OLAP з багатьма вимірюваннями (Multidimensional OLAP), MOLAP;
- реляційний OLAP (Relational OLAP), ROLAP;
- гібридний OLAP (Hybrid OLAP), HOLAP.
Ядром будь-якої OLAP-системи є ідея OLAP-куба (багатовимірний куб, або гіперкуб). OLAP-структура, створена з робочих даних, називається OLAP-кубом. Він складається з чисельних фактів (розмірів), розподіленних за вимірами.
14. Вихідні звіти, які формуються в результаті рішення задач з обліку основних засобів.
Повністю ст.. 180 Автоматизоване розв’язання задач обліку основних засобів передбачає: документування операцій руху основних засобів; організацію поточного обліку наявності та руху основних засобів та складання звітності; розрахунок амортизації та зносу основних засобів; організацію поточного обліку амортизаційних відрахувань та зносу основних засобів, складання звітності; документування операцій із ремонту основних засобів; організацію поточного обліку ремонту основних засобів, складання звітності.
Вихідні звіти, що формуються в результаті розв’язання задач автоматизованого обліку ОЗ:
інвентарний опис за МВО за звітний період;
інвентарний опис за МВО на вказану дату;
інвентарний опис за МВО по підрозділах;
відомість зносу за МВО;
відомість зношування за видами ОЗ (за всіма об’єктами; за об’єктами, що прибули в поточному році; за об’єктами, що вибули в поточному році; за проміжок);
відомість зношування за підрозділами;
відомість зношування за підрозділами у розрізі видів ОЗ;
відомість наявності дорогоцінних металів;
інвентаризаційний опис дорогоцінних металів;
звіт повного зношування;
зведений звіт зношування за підрозділами;
зведений звіт зношування за групами і видами ОЗ;
рух ОЗ за видами Оз;
рух ОЗ за МВО;
рух ОЗ по підрозділах;
відомість переоцінювання за видами ОЗ;
відомість переоцінювання за групами ОЗ;
відомість переоцінювання за підрозділами;
картка обліку руху ОЗ за групою ОЗ;
картка обліку руху за видом ОЗ;
картка обліку руху за МВО;
картка обліку руху за підрозділом;
статистичний звіт за формою 11, який охоплює:
наявність і рух ОЗ;
наявність ОЗ на кінець року;
амортизацію ОЗ;
інші нефінансові активи.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 Наверх ↑