61. Особливості автоматизації обліку малоцінних і швидкозношуваних предметів
До малоцінних та швидкозношуваних предметів належать:
предмети терміном служби менше одного року незалежно від їх вартості;
предмети, які за своєю вартістю не належать до основних засобів незалежно від терміну служби;
форменний одяг, призначений для видачі працівникам підприємства;
інвентарна тара тощо.
В аналітичному обліку виокремлюють МШП за місцем зберігання (складський облік) та МШП в експлуатації. Аналітичний облік МШП на складі подібний до обліку матеріальних цінностей, а облік МШП, які перебувають в експлуатації, вимагає виокремлення таких груп: інструменти, спецодяг і спецвзуття, господарський інвентар, штампи, спецпристосування, моделі спеціального та загального призначення. У середині групи МШП обліковуються за номенклатурними номерами, місцями зберігання та використання (цехами, службами та іншими підрозділами підприємства).
В автоматизації обліку МШП використовується нормативно-довідкова інформація: довідники цехів, складів та матеріально-відповідальних осіб, МШП (номенклатурних номерів), синтетичних рахунків, субрахунків та шифрів аналітичного обліку, винуватців і причин вибуття предметів із експлуатації, операцій руху предметів в експлуатації.
Для оперативного обліку на місцях експлуатації МШП підприємство розробляє графік документообігу, у якому визначається рух первинних документів на підприємстві.
Для обліку МШП використовуються основні первинні документи, які описують операції обліку матеріальних цінностей. Крім того, можливе формування специфічних документів:
повідомлення про здавання на склад (комору) інструмента, який втратив свою придатність до використання;
записка майстра цеху на видавання робітникам із комори інструмента (для тривалого використання);
акт на вибуття інструмента внаслідок зношування чи ламання.
62. Особливості автоматизованого обліку готової продукції на складі.
В умовах автоматизованих інформаційних систем бухгалтерський облік охоплює комплекси задач з усіх розділів обліку й синтетичних рахунків. У їх перелік входить також облік готової продукції, її відвантаження та реалізація. Згідно характеристики комплексу задач внутрішньогосподарського обліку на підприємстві комплекс задач з обліку готової продукції призначається для складання звітів із випуску готової продукції, руху на складах, за відвантаженими товарами й обсягом реалізації.
Вихідною інформацією служить в такому випадку залишок готової продукції на кінець місяця, обороти за дебетом і кредитом рахунків, обсяг реалізації.
Вихідна інформація: обсяг випуску продукції, прихід витрати, відвантаження, оплата продукції, залишок на початок місяця.
Основними особливостями є автоматизований підрахунок товарів на складах, у місцях їх продажу, реалізації товарів покупцям, нагромадження даних для можливості аналізу показників обліку гот. прод.
Автоматизація складського обліку забезпечує отримання:
1) даних аналітичного обліку залишків готової продукції та її надходження на склад у натуральному й вартісному вираженні;
2)даних про випуск готової продукції для прийняття управлінських рішень;
3) даних про фактичну собівартість іншого надходження та витрат готової продукції
Ці задачі можуть розв’язуватися завдяки використанню окремого модуля або входити до складу програмного комплексу з обліку готової продукції та її реалізації.
25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49
50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 Наверх ↑